אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירקטורים התקפלו: יפתח רון טל ייבחר ליו"ר מגדל ביטוח צילום: אולפן כלכליסט

בלעדי

הדירקטורים התקפלו: יפתח רון טל ייבחר ליו"ר מגדל ביטוח

רוב מוחלט של חברי דירקטוריון החברה-האם מגדל אחזקות תמך בהצעה של בעל השליטה שלמה אליהו למנות את רון טל ליו"ר מגדל ביטוח. חיים רמון היה היחיד שהתנגד ואמר לרון טל: אתה לא מתאים". הוא ענה: "אני לומד מהר"

13.05.2021, 17:09 | גולן חזני

שלמה אליהו הצליח בניסיון השני להעביר החלטה בדירקטוריון מגדל אחזקות, לפיה יפתח רון טל ימונה לדירקטור וייועד לתפקיד יו"ר הדירקטוריון במגדל ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט:

ל"כלכליסט" נודע כי חיים רמון היה למעשה הדירקטור היחיד שהתנגד להצעה של אליהו בישיבת דירקטוריון מגדל אחזקות ואף ציין בפני רון טל, עוד כשזה נכח בישיבה, את סיבת ההתנגדות: "כל חייך היית במונופול ומעולם לא היית בגוף פיננסי תחרותי. לגוף הזה יש השקעות ב-300 מיליארד שקל בתחומים שמעולם לא נגעת בהם". לחברי הדירקטוריון אמר רמון: "היה עולה בדעתכם למנות יו"ר כזה בבנק לאומי למשל?" 

מול ההתנגדות של רמון, הדירקטורים, שיום קודם תמכו בהצעה של כרמי גילון למינוי יו"ר זמני, התקפלו מול הלחץ שהפעיל עליהם אליהו, שמחזיק בשליטה במגדל. 

ארבעה דירקטורים, אריה מינטקביץ', גילון, גבי פיקר ועוזי מוסקוביץ' הצביעו הפעם בעד ההצעה של אליהו, יום אחרי שהתנגדו לה. 

רון טל הופיע בפני הדירקטוריון והציג את הרקע שלו בחברת החשמל שבה הוא מכהן כיו"ר ואת המהפכה שהעביר לדבריו בחברת החשמל והממשל התאגידי הגבוה בחברה. רון טל ציין בנוגע לעובדה שאין לו רקע בעולם הביטוח: "אני לומד מהר".

עתה צפויה הצבעה במגדל ביטוח, שגם בה צפוי לאליהו רוב בהחלטה אף שהוא בעצמו אינו מכהן בדירקטוריון החברה-הבת של מגדל אחזקות.


מימין: יפתח רון טל ושלמה אליהו, צילומים: אולפן כלכליסט, עמית שעל מימין: יפתח רון טל ושלמה אליהו | צילומים: אולפן כלכליסט, עמית שעל מימין: יפתח רון טל ושלמה אליהו, צילומים: אולפן כלכליסט, עמית שעל


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות