אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרב הגירושים על נכסי האיש העשיר ביותר ברוסיה נפתח מחדש בלומברג

קרב הגירושים על נכסי האיש העשיר ביותר ברוסיה נפתח מחדש

נטליה פוטנינה, שהיתה נשואה במשך 30 שנה לטייקון הכרייה הרוסי ולדימיר פוטנין, החלה את המאבק ב-2015, בו דרשה כמחצית מהונו של בעלה לשעבר הנאמד ב-33.5 מיליארד דולר. זאת בטענה שהוא צבר את הונו בתקופה בה היו יחד. כעת נעתר בית המשפט לערעורים בלונדון לבקשתה לחדש את התביעה נגדו

13.05.2021, 17:27 | חדשות החוץ

ולדימיר פוטנין, האדם העשיר ביותר ברוסיה, עומד במרכז אחד מקרבות הגירושים הגדולים ביותר בהיסטוריה של בתי המשפט בבריטניה, זאת לאחר שבית משפט לערעורים בלונדון נענה לבקשת אשתו לשעבר נטליה פוטנינה לחדש את התביעה נגדו. 


קראו עוד בכלכליסט:


הפסיקה, בה הואשמה פוטנינה ב"תיירות גירושים", יורדת כעת לערכאה נמוכה יותר. בני הזוג התגרשו ברוסיה ב-2014, אז צידד בית המשפט המקומי בפוטנין, שטען כי אינו מחזיק בנכסים, אך פוטנינה דרשה לקבל לידיה מחצית מהונו באותו הזמן – כלומר 7 מיליארד דולר. אם  אכן תקבל את מבוקשה בסופו של דבר, זה יהיה הסכם הגירושים היקר ביותר בהיסטוריה הבריטית, ובפער רב. 

עם זאת, פוטנין עוד רשאי לערער על ההחלטה בבית המשפט הגבוה בבריטניה. 


 בני הזוג פוטנין בימים טובים יותר, forbes.ru בני הזוג פוטנין בימים טובים יותר | forbes.ru  בני הזוג פוטנין בימים טובים יותר, forbes.ru


בתי המשפט לגירושים בלונדון הפכו יעד פופולרי למאבקי גירושים יקרים, והשופטים לרוב נוטים להורות על חלוקה שוויונית יותר של הנכסים. ההסכם היקר ביותר עומד כיום על 450 מיליון פאונד (631 מיליון דולר) שהוענקו לגרושתו של המיליארדר פרחאד אחמדוב, אך הוא עדיין לא שילם לה. לאחרונה היא אף זכתה בתביעה נגד בנם המשותף, אותו האשימה בסיוע לאביו להסתיר את נכסיו מפניה. 

סכום זעום בהתחשב בנסיבות

לפי פוטנינה, היא קיבלה בסביבות 40 מיליון דולר בהסדר הגירושים ברוסיה, אולם פוטנין טוען שמדובר ב-84 מיליון דולר. עם זאת במערכת המשפט האנגלית מדובר בסכום זעום בהתחשב בשווי ההון שלו וב-31 שנות הנישואים שלהם. "אין ספק שלפי מרבית האנשים, בין אם הם עניים או עשירים, הסכומים שקיבלה האישה הפכו אותה לעשירה", אמרה השופטת אלנור קינג, "אך הכל יחסי. ההסדר שקיבלה האישה מייצג רק חלקיק קטן מהעושר הרב של המשפחה". 


דימיטרי פוטנין, האיש הכי עשיר ביותר ברוסיה , בלומברג דימיטרי פוטנין, האיש הכי עשיר ביותר ברוסיה | בלומברג דימיטרי פוטנין, האיש הכי עשיר ביותר ברוסיה , בלומברג


הונו של פוטנין מוערך ב-33.5 מיליארד דולר, שהופכים אותו לאדם העשיר ביותר ברוסיה ומדרגים אותו במקום ה-37 ברשימה העולמית, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. הוא מכהן כנשיא MMC נורליסק ניקל, היצרנית הגדולה בעולם של ניקל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות