אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורידים מסכות בארצות הברית: הממשל הכריז על הקלות למחוסנים צילום: שאטרסטוק

מורידים מסכות בארצות הברית: הממשל הכריז על הקלות למחוסנים

"כל המחוסנים בארצות הברית יוכלו להשתתף בפעילויות בפנים ובחוץ בלי לעטות מסכה או לשמור על ריחוק חברתי", מסרה מנהלת המרכז האמריקאי למניעת מחלות. מגבלת עטיית המסכה תישאר בתוקף בתחבורה הציבורית, במתקנים רפואיים ובבתי עסק שידרשו זאת

14.05.2021, 09:31 | חדשות חוץ

תושבי ארצות הברית שקיבלו חיסון מלא לא צריכים להמשיך לעטות מסכות או לשמור על ריחוק מאנשים אחרים ברוב המצבים, בחוץ ובתוך חללים סגורים - כך מסרו המרכזים למניעת מחלות של ארצות הברית בהנחיות המעודכנות לבריאות הציבור שפורסמו אתמול. 

קראו עוד בכלכליסט:


נשיא ארצות הברית ג נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מקבל חיסון. חוזרים לתחושה של נורמליות | צילום: רויטרס נשיא ארצות הברית ג

עדיין ישנם כמה מצבים בהם יש לעטות מסכה, למשל במתקני בריאות ורפואה או בבתי עסק שמבקשים זאת – גם כשמדובר באנשים שעברו שבועיים או יותר ממועד קבלת המנה השנייה שלהם, כך אמרה רושל וולנסקי, מנהלת המרכז האמריקאי למניעת מחלות. 

כמו כן יצטרכו מחוסנים להמשיך לעטות מסכות במטוסים, באוטובוסים, ברכבות ובתחבורה הציבורית על כל צורותיה. "כל המחוסנים יוכלו להשתתף בפעילויות בפנים ובחוץ, מכל הסוגים, בלי לעטות מסכה או לשמור על ריחוק חברתי", אמרה וולנסקי. 

"אם קיבלתם שתי מנות, אתם יכולים לחזור לעשות דברים שהפסקתם בגלל המגפה. חיכינו לרגע הזה בו אנו חוזרים לתחושה כלשהי של נורמליות". 

וולנסקי אמרה שאנשים שלא חוסנו עדיין צריכים לעטות מסכות, ושהם עדיין בסיכון למחלה, למוות ולהפצת הנגיף לאחרים. אנשים עם מערכות חיסון פגומות צריכים להתייעץ עם רופא המשפחה שלהם לפני שהם מוותרים על המסכות. "זהו רגע חזק ומרגש, והוא מתממש בזכות העבודה של רבים שווידאו שנוכל לתת שלושה חיסונים בטוחים ויעילים לציבור", היא הוסיפה. 

ד"ר רושל וולנסקי, ראש CDC המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. הקלות במגבלות הקורונה  , צילום: איי פי ד"ר רושל וולנסקי, ראש CDC המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. הקלות במגבלות הקורונה | צילום: איי פי ד"ר רושל וולנסקי, ראש CDC המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. הקלות במגבלות הקורונה  , צילום: איי פי

בשבוע שעבר הודיע ממשל ביידן על יעדיו האחרונים למלחמה בנגיף: חיסון 70% מהבוגרים במדינה בלפחות מנה אחת; ולפחות 160 מיליון אמריקאים מחוסנים בשתי מנות לפני 4  ביולי, יום העצמאות האמריקאי.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות