אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף הרכב: למרות המהומות - הסוכנויות והמוסכים ייפתחו כרגיל צילום: תומר הדר

ענף הרכב: למרות המהומות - הסוכנויות והמוסכים ייפתחו כרגיל

בענף הרכב מדגישים כי הזכיינים היהודים והערבים בענף ימשיכו לפעול זה לצד זה; עם זאת לקוחות יהודים עשויים להדיר את רגליהם מהמוסכים בערים הערביות והמעורבות

15.05.2021, 22:13 | תומר הדר


בענף הרכב, שחלק ניכר מעובדיו הם ערבים ישראלים, מתכננים להמשיך כרגיל. לאחר התייעצויות שהתקיימו בקרב יבואני הרכב הגדולים, הוחלט על פתיחה מחר של הסוכנויות ושל מרכזי השירות של יבואני הרכב כבכל יום אחר.


קראו עוד בכלכליסט:


הסוכנויות והמוסכים של יבואני הרכב הגדולים בערים המעורבות לא ניזוקו כלל. בענף הרכב מדגישים כי הזכיינים היהודים והערבים בענף ימשיכו לפעול זה לצד זה.

הסוכנויות הגדולות בעכו, בחיפה ובנצרת צפויות לפתוח את שעריהן מחר כבכל יום. 


מוסך רכב, צילום: תומר הדר מוסך רכב | צילום: תומר הדר מוסך רכב, צילום: תומר הדר


גם באיגוד המוסכים הישראלי, המאגד את רובה המכריע של פעילות המוסכים בארץ, מדגישים כי כל המוסכים החברים באיגוד צפויים להיפתח מחר.

עם זאת, עיקר הבעיה עלול להתבטא לא בשבוע הנוכחי אלא בשבועות הבאים. ראשית, חלק מהמוסכים הבלתי מורשים של יבואני הרכב נמצאים ביישובים ערביים, לדוגמה באזור המשולש או בערים המעורבות. מדובר במוסכים מורשים מטעם משרד התחבורה, חוקיים לחלוטין, בעלי מומחיות במותגי רכב יפניים, אירופיים ואמריקאיים ונחשבים למועדפים על ידי מאות אלפי ישראלים. אלא שלקוחותיהם עלולים כעת להדיר את רגליהם מהמוסכים הללו, מה שיגרום לעלייה בעלויות התחזוקה של המכוניות או להזנחה מצד בעלי מכוניות שאינם מוכנים לטפל ברכב בעלות גבוהה יותר.

שנית, בעיה נוספת עלולה להתבטא דווקא בשוק היוקרה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", חלק נאה מעוגת המכירות בשוק היוקרה תופסים המגזר ויישובי הצפון. סוחרי הרכב הגדולים המבצעים עסקאות "יד ראשונה אפס קילומטר" בשוק היוקרה משתייכים בחלקם למגזר הערבי, והלקוחות הם כמובן בני כל הדתות. אם לקוחות יהודים יבחרו להדיר את רגליהם מיישובים בצפון ממגוון סיבות, עלול אחד מערוצי ההפצה הפעילים של יבואני הרכב הגדולים להתייבש, לפחות למשך כמה חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות