אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה הקשר בין תוצאות הבחירות בצ'ילה לתשואות של כלל ביטוח? AP

מה הקשר בין תוצאות הבחירות בצ'ילה לתשואות של כלל ביטוח?

תוצאות הבחירות לגוף שאמור לכתוב מחדש את החוקה בצ'ילה הביאו לירידה של כמעט 10% במניית ספקית הליתיום הצ'יליאנית SQM, שבה מושקעות קרנות ההשתלמות וקופות הגמל של כלל בהיקף של 3 מיליון שקל

18.05.2021, 09:45 | אלמוג עזר

מה הקשר בין תוצאות הבחירות לאסיפה שאמורה לכתוב חוקה חדשה בצ'ילה לתשואות של כלל ביטוח? קרנות ההשתלמות של כלל הציגו את התשואה הטובה ביותר עד כה ב-2021, אולם השקעה בחברה צ'יליאנית שנמצאת בסכנת הלאמה עלולה לפגוע מעט בביצועי קרנות ההשתלמות וקופות הגמל של כלל. 

קראו עוד בכלכליסט:

חברת Sociedad Química y Minera de Chile עוסקת בכריית מחצבים ליד סנטיאגו.  החברה היא הספקית השנייה בעולם למתכת ליתיום, מרכיב חשוב במיוחד לסוללות שיניעו את הרכבים החשמליים. החברה אף חתמה על חוזה ארוך טווח עד שנת 2029 עם זרוע הבטריות של LG לאספקת 55 אלף טון של ליתיום. 

הבחירות לאסיפה שאמורה לכתוב מחדש את החוקה בצ הבחירות לאסיפה שאמורה לכתוב מחדש את החוקה בצ'ילה בסוף השבוע | AP הבחירות לאסיפה שאמורה לכתוב מחדש את החוקה בצ

מניית SQM זינקה ב-140% ב-12 החודשים האחרונים על רקע העלייה בשימוש בכלי רכב חשמליים ובסוללות ליתיום. הכנסותיה של החברה ב-2020 הסתכמו ב-1.8 מיליארד דולר - ירידה של 5.3% לעומת 2019 - ושווי החברה היום עומד על 12.4 מיליארד דולר. 

אולם בסוף השבוע נערכו בצ'ילה בחירות היסטורית לגוף שאמור לנסח את החוקה החדשה שתחליף את זו שכוננה בתקופת פינושה. זו הפעם הראשונה שבה הצ'יליאנים נדרשו להצביע על זהות מנסחי החוקה - אירוע היסטורי של ממש בצ'ילה.

תוצאות הבחירות בצ'ילה מסוף השבוע האחרון הביאו לירידה חדה של כמעט 10% במניית החברה. זאת לאחר שהקואליציה הימנית השולטת איבדה כוח בהצבעה. 

המפלגה הקומוניסטית יכולה לחבור עם נציגים עצמאיים או נציגים מהשמאל-מרכז כדי להעניק גוון קומוניסטי לחוקה הצ'יליאנית. הצפי הוא כעת שנציגי המפלגה הקומוניסטית ידחפו להגנה על תוצרת מקומית, צמצום הסחר החופשי והשקעות חוץ לצד הלאמות. SQM  עלולה להיחלש משמעותית בסביבה כזו – דווקא בשנים שבהן היא אמורה להיות דומיננטית מאוד בענף המחצבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות