אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף הנדל"ן צבע את ת"א בירוק; כל הסקטורים ננעלו בפלוס צילום: בלומברג

דיווח שוטף

ענף הנדל"ן צבע את ת"א בירוק; כל הסקטורים ננעלו בפלוס

מדד ת"א 35 טיפס ב-1.2%, ת"א 125 הוסיף 1.4%; מדדי הנדל"ן התחזקו סביב 2%, כשברקע הלמ"ס דיווחה על עלייה של 4.5% במחירי הדירות בחודשים פברואר-מרץ ביחס לחודשים המקבילים ב-2020; עליות נרשמו בכל המדדים הענפיים - ת"א בנקים טיפס ב-2.3%, ת"א נפט וגז הוסיף 2.7%

18.05.2021, 17:28 | שיר רייטר, נועם לנדמן

 דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים   

מדד ת"א 35 מדד ת"א 125 מדד ת"א בנקים-5  מדד ת"א נפט וגז  מדד ת"א נדל"ן  מדד ת"א טק-עילית 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 


17:25 - נעילה חיובית בבורסה: מדד ת"א 35 עלה ב-1.2%, ת"א 125 הוסיף 1.4%. עליות נרשמו בכל הסקטורים כשענף הנדל"ן בולט במיוחד: ת"א מניב-חו"ל התחזק ב-2.2%, ת"א נדל"ן טיפס ב-1.6%, ת"א בנייה הוסיף 1.4%. הלמ"ס דיווחה על עלייה של 4.5% במחירי הדירות בחודשים פברואר-מרץ ביחס לחודשים המקבילים ב-2020.

בסקטור הפיננסיים: מדד הבנקים עלה ב-2.3% (דיסקונט והבינלאומי טיפסו ב-3.8%), מדד הביטוח התחזק ב-2.2%. באנרגיה: ת"א נפט וגז עלה ב-2.7% ורשם את העלייה החזקה מבין המדדים הענפיים. ת"א קלינטק (אנרגיה נקייה) הוסיף 1.8%.

16:00 - פורסייט, המייצרת מערכת ראייה ממוחשבת לרכבים אוטונומיים, מזנקת ב-23% אחרי ששבה מניו יורק בפער ארביטראז' חיובי של 23%. היום נחלשת בטרום בניו יורק ב-1.5%. לפי אתר Pulse 2.0, ברקע לזינוק במניה, ציוץ של החברה כי היא שולחת נציגים לתוכנית האינטרנטית Power Hour של אתר החדשות הכלכליות Benzinga שתתקיים מחר.

15:45 - צמצום המגבלות שהוטלו על המשק ברבעון החולף ביחס לרבעון הראשון אשתקד, אז פרץ משבר הקורונה, אפשרו לרשת אייס קמעונאות לרשום זינוק במכירות ולעבור מהפסד לרווח נקי בגובה 8.5 מיליון שקל. 

מכירות אייס צמחו ברבעון הראשון ב-50.8% ל-179.4 מיליון שקל. הצמיחה החדה הושגה מצמיחה בפעילות האונליין של החברה, לצד עיתוי חג הפסח שחל בסמוך לסיום הרבעון. זאת, במקביל למגבלות מצומצמות ביחס לאלו שהוטלו על הרשת ברבעון הראשון אשתקד, שהובילו לסגירת סניפיה בשבוע האחרון של מרץ אשתקד. 

13:35 - הקטנת ההקלות לשוכרים בקניונים הזניקה את רווחי מליסרון: רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 143 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 86 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות הושפעו גם מעליית שווי נדל"ן להשקעה ב-65 מיליון שקל, כתוצאה מתיקון האומדנים למתן הקלות עתידיות לשוכרים. מניית מליסרון מטפסת ב-1.5%.

12:20 - סאני תקשורת מזנקת ב7.3%: הכנסות יבואנית מכשירי סמסונג, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, קפצו ב-16.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך עדיין רחוקות מרמתן טרום משבר הקורונה. החברה רשמה עלייה של 3% ברווח הנקי ל-12.6 מיליון שקל. בחברה מייחסים את הצמיחה לגידול ממכירת מכשירים וכן מעלייה במכירת החלפים והאביזרים.

12:10 - שיכון ובינוי  מצטרפת לקרב השליטה על פז: לכלכליסט נודע כי חברת הנדל"ן שבשליטת נתי סיידוף מציעה מיזוג בין עסקי האנרגיה שלה לבין פז באופן ששיכון ובינוי תקבל 58% ממניות פז נפט . מניית שיכון ובינוי עולה ב-2%, פז יציבה.


נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן נתי סיידוף | צילום: אוראל כהן נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן


11:20 - עליות בכל הסקטורים בת"א: בולטות - מדד ת"א נפט וגז קופץ ב-3.2%, מדד הקלינטק (אנרגיה נקייה) עולה ב-2.5%, מדד ת"א מניב-חו"ל מתחזק ב-2.2%, כמו גם ת"א נדל"ן.

11:00 - מניות הנדל"ן בולטות בעליות, ברקע העלייה במחירי הדיור שפירסמה הלמ"ס ביום שישי במסגרת מדד המחירים לצרכן.

בין העליות בענף - שיכון ובינוי מטפסת ב-3.2%, גזית גלוב  מוסיפה 3.8%, אלוני חץ עולה ב-1.4%, ישראל קנדה קופצת ב-5.7%, פרשקובסקי מוסיפה 2.8%, אזורים מתחזקת ב-3.8%. מדד ת"א נדל"ן מטפס ב-2.1%.

 בחודשים פברואר-מרץ עלו מחירי הדירות ב-4.5% לעומת החודשים המקבילים אשתקד 

10:00 - פתיחה חיובית בבורסה: המדדים ת"א 35 ו-125 עולים ב-1%, כמו גם מדד הבנקים ות"א נפט וגז. 32 מתוך 35 מניות מדד הדגל נצבעות בירוק. אופקו מתחזקת ב-4.2%, טבע מוסיפה 2.5%.

אלקטריאון עולה ב-3.4% בפתיחה כשברקע שת"פ עם חברה איטלקית-צרפתית (ראו עדכון קודם).

9:55 - סטלאנטיס, ענקית הרכב האיטלקית-צרפתית-אמריקאית, ויצרנית המשאיות איווקו יצטרפו לפרויקט של אלקטריאון הישראלית באיטליה, כך מודיעה החברה. במסגרת הפרויקט אשר יתקיים לפי החברה באיטליה יוטמעו טכנולוגיות של החברה אשר מאפשרות טעינה אלחוטית מכבישים ברכבים מתוצרת סטלאנטיס וגם באוטובוס מתוצרת איווקו. עוד במסגרת הפרויקט, תפרוס אלקטריאון כביש אלחוטי חשמלי באורך 1,050 מטרים אשר יוזן בחיבור חשמל באנרגיה של כ1 מגה וואט. 

הכביש יטעין את הרכבים בנסיעה ובעמידה. אלקטריאון עצמה אינה מפרטת אילו רכבים של סטלאנטיס צפויים להשתתף בפרויקט, מה שעשוי להיות מעט מבלבל לנוכח העובדה שסטלאנטיס היא החברה האם של כמה חברות אשר פועלות באיטליה: פיאט, אלפא רויאו, סיטרואן, פיג'ו וגם ג'יפ, ואולם סביר להניח כי הניסוי יבוצע בסיוע של חברת פיאט.


אלקטריאון, צילום: youtube אלקטריאון | צילום: youtube אלקטריאון, צילום: youtube


9:40 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא: "בסוף השבוע שחלף חל המועד הקובע לעדכון המשקל החודשי שיכנס לתוקף ב-3 ביוני. בעדכון זה צפויות שבע מניות להיכנס למדדים במסגרת המסלול המהיר: טראקנט, פריים אנרג'י, צ'קראקט, די.אן.אי ביומד, עין שלישית, לוזון נדל"ן ואוטומקס. כניסת המניות למדד תלויה באישור ועדת המדדים של הבורסה. כל שבע המניות ייכנסו למדד צמיחה, וחלקן יכנסו גם לחלק ממדדי הטכנולוגיה. 

בעדכון בנוכחי בולט היצע של כ-107 מיליון שקל למניית גב ים, כתוצאה מירידת מדרגת החזקות הציבור במניה, שנובעת ממאבק השליטה בחברה. בחודש אוגוסט גב ים צפויה לצאת מהמדדים ת"א 125 ות"א 90 ולספוג היצע משמעותי נוסף. ב-27 במאי ייערך עדכון הרכב מדדי MSCI. בעדכון זה יכנסו למדדים ארבע מניות שנסחרות בבורסה בתל אביב - ישראל קנדה, אזורים, מלם תים ופרשקובסקי. 

אני מצרף כאן את הקובץ המרכז הן את הביקושים וההיצעים שקרנות הסל הישראליות צפויות להזרים למניות ב-3 ביוני, והן את הביקוש הצפוי למניות הישראליות ב-27 במאי, שיגיע מקרנות הסל מבוססות מדדי MSCI. 

7:45 - הבורסה בתל אביב תפתח היום את שבוע המסחר המקוצר, לאחר חופשת סוף השבוע וחג השבועות, וברקע המשך פעילות הטרור ושיגורי הטילים מכיוון רצועת עזה והמתקפה של צה"ל על מוקדי פעילות של חמאס ברצועה.

פערי הארביטראז' של המניות הדואליות צפויים להוסיף 0.3% למדד הדגל ת"א 35 בפתיחת המסחר.

אלה פערי הארביטראז' שאיתם חוזרים המניות: בצד החיובי - אופקו חוזרת בפער של 4.6%, טבע עם פער 2.4%, לייבפרסון שבה בפער 2.1%, פריגו בפער 1.3%, נובה בפער של 1% ואלביט מערכות בפער של 0.2%.

בצד השלילי - סאפיינס חוזרת בפער 2%, טאואר שבה בפער 1.3%, אורמת בפער של 0.9%- ונייס עם פער של 0.6%-.

 המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו אמש בירידות - נאסד"ק ירד ב-0.4%, S&P 500 הפחית מערכו 0.3%, דאו ג'ונס איבד 0.2%.


בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות