אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי בהצעה לפז: מיזוג עסקי האנרגיה תמורת השליטה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

שיכון ובינוי בהצעה לפז: מיזוג עסקי האנרגיה תמורת השליטה

לכלכליסט נודע כי חברת הנדל"ן שבשליטת נתי סיידוף מציעה מיזוג בין עסקי האנרגיה שלה לבין פז באופן ששיכון ובינוי תקבל 58% ממניות פז; שיכון ובינוי מצויה במהלך של הנפקת עסקי האנרגיה לפי שווי של 4-5 מיליארד שקל כפי שנחשף בכלכליסט

18.05.2021, 10:27 | גולן חזני

 שיכון ובינוי מצטרפת לקרב השליטה על פז נפט . לכלכליסט נודע כי חברת הנדל"ן שבשליטת נתי סיידוף מציעה מיזוג בין עסקי האנרגיה שלה לבין פז באופן ששיכון ובינוי תקבל 58% ממניות פז. 


קראו עוד בכלכליסט:


עוד נודע לכלכליסט כי תמיר כהן, מנכ"ל ויו"ר שיכון ובינוי פנה לגופים מוסדיים כדי לוודא היתכנות של המהלך. דירקטוריון שיכון ובינוי אמור לדון ולאשר היום את ההצעה.


נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן נתי סיידוף | צילום: אוראל כהן נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן


שיכון ובינוי מצויה במהלך של הנפקת עסקי האנרגיה לפי שווי של 4-5 מיליארד שקל כפי שנחשף בכלכליסט

זאת ועוד, המיזוג שאותו היא מציעה הוא מהלך שבו במקום הנפקה, היא תמזג את עסקי האנרגיה עם פז ותקבל שליטה בחברת האנרגיה הגדולה ביותר בפעילות בישראל.

מבחינת פז מדובר במעבר מאנרגיה מסורתית של דלקים ובית זיקוק לאנרגיה נקייה. שיכון ובינוי זכתה לאחרונה במכרז לרכישת תחנת הכח רמת חובב יחד עם משפחת אדלסבורג וחברת אדלטק, והיא מחזיקה גם במתקן התרמו סולארי אשלים ומתקן הפוטו וולטאי צאלים ובנכסים נוספים.

מספר גופים מעוניינים בשליטה בפז, ובראשם קבוצה של לאומי פרטנרס, קרן תש"י, משפחת לבנת ורוני יצחקי. גם חברת ויקטורי, יחד עם קוקו עובדיה, מעוניינים בשליטה, ומנגד מנסים מוטי בן משה ויונה פוגל לרכוש את בית הזיקוק של פז בעיסקה חליפית.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות