אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דווקא עכשיו, קואליציה יהודית-ערבית היא כורח המציאות צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

דעה

דווקא עכשיו, קואליציה יהודית-ערבית היא כורח המציאות

הקמת ממשלה שבה מפלגות גוש השינוי ו-2 המפלגות הערביות היא תשתית לפיוס ושיקום מערכת היחסים בין ערבים ליהודים. שילובם של נבחרי ציבור ערבים בהנהגת המדינה הוא מעשה הצהרתי ומעשי שיכול לחלחל לרחובות ולהוביל לשינוי

18.05.2021, 15:26 | אמיתי גזית

האמת המתמטית הפשוטה היא כי הקמת קואליציה שבה מפלגות גוש השינוי ו-2 המפלגות הערביות תעצור את סחרורה של המערכת הפוליטית. הקואליציה הזו נראית אולי בלתי אפשרית, אבל מתברר כי הרעיון שממשלת מעבר יכולה לנהל מדינה אפשרי עוד פחות.

קראו עוד בכלכליסט:

יש בין החברים בהרכב הזה מחלוקות עמוקות, אך על דבר אחד הם יכולים להסכים: כל ממשלה יציבה ובעלת יכולת לקבל החלטות טובה מחוסר התפקוד שהופגן כאן בשנתיים האחרונות.

יו"ר רעם מנסור עבאס, צילום: שרון צור יו"ר רעם מנסור עבאס | צילום: שרון צור יו"ר רעם מנסור עבאס, צילום: שרון צור

אירועי מירון וגבעת זאב, הפרת ההנחיות בעת המאבק בקורונה והאלימות הגואה ברחובות, כולם תוצר של חוסר התפקוד הזה. 

הממשלה שאני מציע יכולה להוביל לפיוס ורגיעה ברחובות. הדרישה כי המשטרה תפעל בנחישות מול הפורעים ברחובות מוצדקת. אני סבור כי דווקא לממשלה שבה חברים ערבים תהיה היכולת והלגיטימציה לקבל החלטות קשות בעניין.

הקמתה של ממשלה כזו היא גם תשתית לפיוס ושיקום מערכת היחסים בין ערבים ליהודים. שילובם של נבחרי ציבור ערבים בהנהגת המדינה הוא מעשה הצהרתי ומעשי שיכול לחלחל לרחובות ולהוביל לשינוי.

בצעד הזה טמונה אמירה כי הערבים שותפים אמיתיים במדינה. ובצד המעשי, שר ערבי הקשוב לרחשי הרחוב ומצביעיו יוכל להוביל רפורמות חשובות.

אנחנו ברגע שבו פוליטיקאים יכולים להפוך למנהיגים. 

עכשיו זה הרגע להחליט האם נצא לעוד מערכת בחירות שמובילה למבוי סתום; האם נקים עוד ועדת חקירה שבה חברים בעיקר יהודים, שנתפסת בעיני ערבים פטרנליסטית ושמסקנותיה נקברות; או שננקוט צעדים יוצאי דופן שיוכלו להוביל לתיקון ושינוי יוצא דופן.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות