אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעה הישראלית של Wolt מגייסת קרן ענק חדשה יח"צ

המשקיעה הישראלית של Wolt מגייסת קרן ענק חדשה

קרן הון הסיכון 83North גייסה 550 מיליון דולר לקרן החדשה שלה. זו הקרן השישית שהיא מגייסת ובכך מגיע היקף ההון המנוהל שלה למעל 1.8 מיליארד דולר

19.05.2021, 09:30 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון 83North גייסה 550 מיליון דולר לקרן החדשה שלה. זו הקרן השישית שהיא מגייסת ובכך מגיע היקף ההון המנוהל שלה למעל 1.8 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:


הקרן הנוכחית יוצאת דופן בגודלה בין הקרנות הישראליות, כאשר מרבית הקרנות מסתפקות בגיוסים של קרנות של עד 300 מיליון דולר לקרנות צמיחה מחשש שהן לא יוכלו לספק תשואה איכותית לגודל קרן שכזה. גם JVP מגייסת בימים אלה קרן חדשה של 450 מיליון דולר לקרן צמיחה חדשה.

הצוות של 83North  מונה ארבעה שותפים משקיעים: לורל באודן, ארנון דינור, גיל גורן ויורם שניר המנהלים את הקרן משני משרדים בלונדון ותל אביב ומשקיעים בכל העולם. הקרן היא אחת המשקיעות גם בענקית משלוחי המזון Wolt. הגיוס האחרון של הקרן היה ב-2019 עת גייסה 300 מיליון דולר לקרן החמישית שלה. במהלך השנתיים האחרונות גייסה החברה קרן נוספת של כ-200 מיליון דולר . 


83North מימין: יורם שניר, גיל גורן, לורל באודן וארנון דינור, יח"צ 83North מימין: יורם שניר, גיל גורן, לורל באודן וארנון דינור | יח"צ 83North מימין: יורם שניר, גיל גורן, לורל באודן וארנון דינור, יח"צ


בשונה מקרנות ישראליות אחרות, פועלת כקרן בינלאומית לכל דבר ומשקיעה בחברות רבות באירופה וארצות הברית בשלבים מוקדמים ומאוחרים. 

מאז הגיוס של הקרן הקודמת השקיעה 83North ב-12 חברות חדשות שמביא את הקרן לכ-80 חברות בהן השקיעה. הקרן אף מדווחת שהיא רשמה 21 אקזיטים כאשר שישה מהם בשנתיים האחרונות ו-12 חברות שבהן השקיעה הקרן גייסו בשווי העולה על מיליארד דולר. בין החברות בהן מושקעת הקרן בישראל: איירון סורס ופיוניר, העומדות בפני הנפקה ועל פי האתר של החברה היא כבר מכרה את אחזקותיה  בהן,חברת הסייבר CYE, טריגו, לוגזיו, Via, Zerto ועוד.

הקרן רשמה מספר אקזיטים מוצלחים לאחרונה כאשר ביניהם חברת וונדרה של אלדר ורועי טובי, ישראלים הפועלים מלונדון, שנמכרה ב-400 מיליון דולר לחברת Jamf. אקזיט נוסף אותו צפויה הקרן לרשום בקרוב הוא ההנפקה של חברת Marqeta בשוק ההון בארצות הברית. חברת הפינטק צפויה להשלים הנפקה בקרוב בשווי של כ-10 מיליארד דולר. אקזיטים וותיקים יותר של הקרן כוללים את  המכירה של חברת Aeroscout לסטנלי בלאק אנד דקר, iZettle שנרכשה על-ידי פייפאל, Just Eat שהונפקה בלונדון ו-ScaleIO שנרכשה על-ידי EMC.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות