אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקל נצבע בירוק; "השוק מעריך כי המבצע הצבאי קרוב לסיום" צילום: Pixabay

השקל נצבע בירוק; "השוק מעריך כי המבצע הצבאי קרוב לסיום"

הדולר נחתך הבוקר ב-0.5% ונסחר תמורת 3.25 שקלים, היורו נחלש ב-0.4% מתחת ל-4 שקלים, הליש"ט נסוגה משיא של 3 שנים שנרשם אתמול מול המטבע הישראלי; לאומי: "השקל היה אחד המטבעות החלשים בשבוע האחרון ומהמטבעות הבודדים שנחלשו מול הדולר"

19.05.2021, 10:36 | נועם לנדמן

השקל מפגין הבוקר (ד') עוצמה לעומת המטבעות העיקריים, כשברקע תקוות המשקייעם כי המערכה מול עזה קרובה לסיום. אחרי שאתמול נחלש המטבע המקומי ואף רשם שפל של 3 שנים מול הליש"ט, היום חל שינוי במגמה.


קראו עוד בכלכליסט:


הדולר נחתך ב-0.5% ונסחר תמורת 3.25 שקלים, אחרי שבשבוע שעבר כבר נגע בשווי של 3.3 שקלים. היורו מאבד 0.4% ונסחר תמורת 3.98 שקלים (לאחר שאתמול עלה לשווי של 4 שקלים). הליש"ט נסוגה ב-0.6% ונסחר בעבור 4.62 שקלים.


השקל בעליות מול המטבעות העיקריים בעולם, צילום: שאטרסטוק השקל בעליות מול המטבעות העיקריים בעולם | צילום: שאטרסטוק השקל בעליות מול המטבעות העיקריים בעולם, צילום: שאטרסטוק


המטבע האמריקאי לא רושם תנועות מהותיות בשוק הגלובלי - שומר על רמה של מתחת ל-90 נק' מול סל 6 המטבעות העיקריים - אחרי שאתמול רשם ירידה חדה.

דודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון: "השקל חוזר הבוקר להתחזק, ככל הנראה על רקע הערכות השוק כי המבצע הצבאי קרוב לסיום. זאת, לאחר שהיה אחד המטבעות החלשים בשבוע האחרון ומהמטבעות הבודדים שנחלשו מול הדולר. שוק המניות המקומי ממשיך להפגין חוסן גם בימי הלחימה, ככל הנראה תודות לפתיחת המשק לאחר משבר הקורונה. ככל שהמבצע לא יאריך ימים, כך תקטן רמת אי הודאות ויגברו הסיכויים להמשך המגמה החיובית בשוק המניות, אשר תושפע כמובן גם מהמגמה בשווקים בעולם".

ביחס לשוק האג"ח הממשלתי מעריך רזניק כי "נראה שבימים הקרובים צפוי המשך מגמת הביצועים העודפים של השקלים הלא צמודים, בעיקר בתסריט בו הלחימה בדרום מסתיימת. בשבוע האחרון, על רקע ההסלמה הביטחונית, ביצועי שוק האג"ח הממשלתי המקומי היו חלשים ביחס לשווקים בעולם. עד להתבהרות המצב הגיאו פוליטי, אנו ממליצים על השקעה במח"מ קצר-בינוני. השקלים הלא צמודים מומלצים לאחזקה בטווח של 3-6 שנים, צמודי המדד מומלצים להשקעה בטווח של עד 4-5 שנים ואנו ממליצים על הגדלת הרכיב השקלי הלא צמוד על חשבון צמודי המדד, בעיקר לטווח ארוך. בשוק האג"ח הקונצרני, על רקע רמת המרווחים הנמוכה והעלייה בסיכון הגיאופוליטי, אנו לא ממליצים על הגדלת החשיפה לאפיק. מומלצת השקעה בעיקר באג"ח קונרצניות בדירוג בינוני-גבוה".

רזניק מוסיף כי "למרות העלייה החדה יחסית בציפיות האינפלציוניות, העלאת ריבית עדיין אינה על הפרק בישראל, בוודאי כל עוד הפד אינו פועל להעלאת ריבית בארה"ב. תלילות העקומים עלתה בתקופה האחרונה על רקע ירידת התשואות החדה בחלק הקצר של העקום צמוד המדד ועל רקע עליית התשואות החדה יחסית בחלק הבינוני-ארוך של העקום השקלי הלא צמוד. לראשונה זה תקופה ארוכה העקום צמוד המדד תלול יותר מהעקום השקלי הלא צמוד". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות