אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני במכתב לראש הממשלה: הקם ועדת חקירה לאסון מירון גיל נחושתן

גפני במכתב לראש הממשלה: הקם ועדת חקירה לאסון מירון

במכתב דורש יו"ר ועדת הכספים להקים ועדת חקירה שתחקור את האירוע ותציע הצעות שיאפשרו להסדיר את המקום מבחינה הלכתית, הנדסית ובטיחותית. בנוסף הוא מדגיש כי במקביל בכוונתו "להמשיך בדיוני ועדה בנושא כדי שנוכל להציע פתרונות לעתיד"

19.05.2021, 17:24 | שלמה טייטלבאום

בדיון שנערך בוועדת הכספים אתמול (ג') הציע יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, למנות ועדת מנכ"לים, בראשות הרב הראשי, שתבדוק כיצד ניתן לתקן את הליקויים באתר מירון. זאת בעקבות האסון שהתרחש שם לפני כשבועיים. לעומת זאת, חברי הכנסת שהשתתפו בדיון (בעיקר מ"גוש השינוי") סברו כי הדרך הנכונה היא להקים ועדת חקירה על פי חוק ועדות חקירה. גפני לא התנגד, אך חשב שאין לקשור בין הנושאים.

ח"כ משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ משה גפני | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי

היום שלח גפני מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הוא מציג את עמדת חברי ועדת הכספים ותומך בה באופן אישי. במכתב דורש גפני להקים ועדת חקירה שתחקור את האירוע ותציע הצעות שיאפשרו להסדיר את המקום מבחינה הלכתית, הנדסית ובטיחותית. המטרה היא שיתאפשר ליישם את המלצותיה בהקדם האפשרי.

תמיכתו של גפני בהקמת ועדת חקירה ממלכתית - והעובדה שחזר בו מהעמדה הספקנית שהביע אתמול - סוללת למעשה את הדרך להקמתה, לאחר שהתהליך התעכב עד עתה.

בנוסף מדגיש גפני במכתבו כי במקביל בכוונתו "להמשיך בדיוני ועדה בנושא זה על מנת שנוכל להציע פתרונות לעתיד, שמקרה מסוג זה לא יחזור על עצמו". במכתב לראש הממשלה אין התייחסות לרעיון ועדת המנכ"לים.

המכתב ששלח גפני, צילום מסך המכתב ששלח גפני | צילום מסך המכתב ששלח גפני, צילום מסך


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות