אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן־אליהו פורש מדירקטוריון מגדל אחרי חודש, מבלי שנכח בישיבה אחת צילום: עמית שעל

בן־אליהו פורש מדירקטוריון מגדל אחרי חודש, מבלי שנכח בישיבה אחת

מפקד חיל האוויר ויו"ר אירונאוטיקס בעבר הסביר את התפטרותו בניסיון למנוע טענת זיקה, עקב כהונתו כיו"ר חברת הקנאביס קנביט, המבוטחת במגדל. ממגדל נמסר כי ועדת הביקורת בדקה את הדבר לפני מינויו, ולא נמצאו קשרים המהווים זיקה

20.05.2021, 08:43 | גולן חזני

פחות מחודש אחרי שמונה לדירקטור חיצוני במגדל אחזקות הודיע איתן בן־אליהו על התפטרות מפתיעה עם סיבה מקורית.

קראו עוד בכלכליסט:

בן־אליהו ציין בהודעת ההתפטרות שלו לבורסה, כי הוא מכהן גם כיו"ר קנביט פרמסוטיקלס (תיקון עולם), חברת הקנאביס שהוא מונה בה לתפקיד ביוני 2019, כלומר לפני שנתיים. "תיקון עולם מבקשת בימים אלה להאריך את פוליסת הביטוח שלה במגדל. כדי שלא להימצא בניגוד עניינים, וכדי למנוע טענת זיקה ולו למראית עין, אני מודיע על התפטרותי כדח"צ במגדל", ציין בן־אליהו.


איתן בן אליהו, צילום: אוראל כהן איתן בן אליהו | צילום: אוראל כהן איתן בן אליהו, צילום: אוראל כהן

ממגדל נמסר כי לפני המינוי בחנה ועדת הביקורת של מגדל אחזקות את מכלול הקשרים של בן־אליהו עם חברות שבהן הוא מכהן, ובמסגרתן גם את פוליסת הביטוח האמורה, שתוקפה עד 31 במאי, ונמצא כי קשרים אלה אינם מהווים זיקה.

בן־אליהו, שבימים אלה משמש פרשן בערוצי הטלוויזיה לאירועי מבצע "שומר החומות", לא הספיק להשתתף ולו בישיבה אחת של דירקטוריון מגדל אחזקות, ולא הגיע לשתי הישיבות שהתקיימו מאז מינויו. בן־אליהו נעדר גם מהישיבה שבה הוחלט בשבוע שעבר על מינויו של האלוף (מיל') יפתח רון־טל ליו"ר המיועד של מגדל ביטוח.

בעבר כיהן בן־אליהו כיו"ר חברת אירונאוטיקס, שנמכרה ב־2019 לרפאל ולאיש העסקים אביחי סטולרו. את הקריירה הצבאית שלו סיים בדרגת אלוף כמפקד חיל האוויר, תפקיד שמילא עד שנת 2000.

עם עזיבתו נשארת מגדל אחזקות עם שני דח"צים, שלמה הנדל הוותיק ולינדה בן שושן, שמונתה באחרונה, והחברה צפויה למנות בקרוב דח"צ שלישי. חברת האחזקות נחשבת לפעילה פחות מהחברה־הבת מגדל ביטוח, שמנהלת את ענייניה השוטפים של חברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו.

רון־טל אינו מגיע עדיין למשרדי החברה ולא יוכל להגיע, על פי חוות דעת משפטית, בטרם ייבחר לתפקיד. זאת בשל כהונתו הנוכחית כיו"ר חברת החשמל, תפקיד שאינו מתכוון להתפטר ממנו בטרם ימונה ליו"ר מגדל. כרגע יש התנגדות מסוימת למינויו של רון־טל בקרב חברים בדירקטוריון מגדל ביטוח, אולם ייתכן שמסע ההסברה, שבו החל בישיבה הקודמת של דירקטוריון מגדל אחזקות, יביא להפחתה משמעותית בהתנגדות לגביו. ההערכות הן, שמינויו של רון־טל יעבור בכל מקרה, אבל השאיפה של תומכיו היא להעביר את המינוי פה אחד. 

בישיבה הראשונה, שבה הובא המינוי של רון־טל לאישור דירקטוריון מגדל אחזקות, כשל בעל השליטה שלמה אליהו, לאחר שחמישה דירקטורים מטעמו התנגדו למהלך. למחרת, אחרי לחצים שהפעיל על הדירקטורים, שהוא עצמו אחראי למינויים, הצביעו ארבעה מתוך החמישה בעד המהלך.

החשש בקרב הדירקטורים הוא שרון־טל יפגע במעמדו של מנכ"ל מגדל ביטוח רן עוז, שזוכה לתמיכה והערכה בקרב הדירקטורים, אולם רון־טל הבהיר זו אינה כוונתו והדגיש כי בחברת החשמל עבד בהרמוניה עם המנכ"לים.

מגדל עוברת שנה סוערת, שבשיאה נאלץ היו"ר הקודם, מוטי רוזן, להתפטר לאחר שלושה חודשים בלבד. זאת לאחר שעוז העמיד אולטימטום לדירקטוריון, כי לא יוכל להמשיך בתפקידו תחת רוזן כדירקטור, לאחר שהאחרון הטיל ספק באמינותו במכתב לרשות שוק ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות