אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי קנס את UBS, יוניקרדיט ונומורה: "יצרו קרטל במסחר באג"ח" בלומברג

האיחוד האירופי קנס את UBS, יוניקרדיט ונומורה: "יצרו קרטל במסחר באג"ח"

שלושת הבנקים להשקעות ישלמו קנס כולל של 371 מיליון יורו; האיחוד גם קבע כי ארבעה בנקים נוספים השתתפו בקרטל, שבמסגרתו, בין השאר, סוחרים העבירו ביניהם מידע רגיש בנוגע לרכישות אג"ח של מדינות בשנים 2011-2007

20.05.2021, 21:44 | חדשות חוץ

הנציבות האירופית הודיעה כי שבעה בנקים להשקעות עברו על חוקי הגבלים עסקיים בזמן המשבר הפיננסי של 2008. על שלושה מהבנקים הוטלו קנסות. שבעת הבנקים הם בנק אוף אמריקה, נטיקסיס, נומורה, RBS, UBS, יוניקרדיט ו-WestLB (כיום פורטיגון).


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הודעת הנציבות, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי, שבעת הבנקים יצרו "קרטל למסחר באיגרות חוב של מדינות באירופה" בשוק הראשוני והמשני בין 2007 ל-2011". בין השאר סוחרים השתמשו בחדרי צ'אט כדי להעביר ביניהם מידע רגיש על אסטרטגיות הרכישה שלהם בעת רכישת אג"ח.

"ההחלטה שלנו היא מסר ברור שלפיו נגלה אפס סובלנות להתנהגות כזאת", נמסר מהנציבות.

לפי ההחלטה, נומורה, UBS ויוניקרדיט ישלמו קנס כולל של 371 מיליון יורו. 


נומורה, צילום: בלומברג נומורה | צילום: בלומברג נומורה, צילום: בלומברגבנק אוף אמריקה ונטיקסיס לא נקנסו מאחר שעל מעשיהם חלה תקופת התיישנות. על פורטיגון לא הוטל קנס מאחר שלא דיווח על הרווח הנקי בשנה שחלפה.  NatWest (לשעבר RBS) לא נקנס - מאחר שדיווח לנציבות על הפעילות הלא חוקית.

דובר של נומורה אמר כי ההחלטה נוגעת לשני עובדים לשעבר בבנק בתקופה של 10 חודשים ב-2011. לדבריו, "נשקול את כל הצעדים, כולל ערעור. מאז המקרה האמור נקטנו צעדים כדי להבטיח שהעסקים שלנו מתנהלים לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר".

מ-UBS נמסר: "האירועים האמורים התרחשו ב-2011-2007, ומאז נקטנו צעדים כדי לשפר את המצב".שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות