אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שוק הבנייה מתעורר לחיים – כיצד כדאי ליזמים להיערך?

בעוד שענף הנדל"ן חווה האטה בתקופת הקורונה, שוק המימון החוץ-בנקאי שגשג. פולי טטרו, מנכ"ל שותף בלידר טופ קפיטל, עם המלצות חשובות ליזמים

23.05.2021, 13:58 | בשיתוף מערכת שורת הרווחעם פרוץ מגפת הקורונה הוגדר ענף הנדל"ן כענף חיוני, במטרה להמשיך את פעילות הבנייה ברחבי הארץ בלא פגע. אך הגדרות לחוד ומציאות לחוד, ובפועל - קצב הבנייה בענף הואט משמעותית. חוסר הוודאות שהגיע עם המגפה העולמית, והתעצם ככל שממדיה התבררו, השפיע על היזמים, האט את קצב העבודה של ועדות התכנון והרישוי וגרם לבנקים להקפיא את ועדות האשראי. 

כתוצאה מכך, חלה ירידה משמעותית בהתחלות הבנייה, אך הביקוש, לעומת זאת, רק הלך וגדל. דבר נוסף שהלך וגדל, לצד הביקוש, היה היקף הפעילות של גופי המימון החוץ בנקאיים. בניגוד להתנהלות השמרנית של הבנקים, שכמעט עצרו לחלוטין אישורים של פרויקטים חדשים, גופי המימון החוץ בנקאיים המשיכו לעבוד ולספק פתרונות מימון הן ללקוחות ותיקים והן לחדשים. 

בשיחה עם פולי טטרו, מנכ"ל חברת לידר טופ קפיטל, המתמחה במימון פרויקטים בנדל"ן, שמענו מה הקשר בין הביקוש הגבוה, שגורם כיום לענף הבנייה להתעורר מחדש, לבין מתעשרי ההייטק החדשים ומשפרי הדיור. טטרו מתאר כיצד הרחבת הפעילות בשוק המימון החוץ-בנקאי בלטה מול הקיפאון של הבנקים, ונותן ליזמים, המכלכלים את צעדיהם מחדש עם שוך סערת הקורונה, מספר עצות חשובות, שיסייעו להם לבחור בחוכמה את גוף המימון המתאים. 

לפרטים נוספים>>


--


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות