אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה תומכת בהצעת ארצות הברית למס חברות מינימלי של 15%: "לעצור את המירוץ לתחתית" צילום: בלומברג

גרמניה תומכת בהצעת ארצות הברית למס חברות מינימלי של 15%: "לעצור את המירוץ לתחתית"

משרד האוצר האמריקאי מציע כי מס החברות בעולם יהיה לפחות 15%; שר האוצר של גרמניה: "זו ההזדמנות הטובה ביותר לרפורמת מיסוי גלובלית"

21.05.2021, 17:16 | חדשות חוץ

גרמניה הביעה היום תמיכה בהצעת ארצות הברית שלפיה מס החברות בעולם יהיה בשיעור של 15% לפחות.


קראו עוד בכלכליסט:


"זו התקדמות גדולה", אמר שר האוצר של גרמניה אולף שולץ בנוגע להצעה האמריקאית. "אני מאוד מרוצה".

משרד האוצר האמריקאי הודיע אתמול כי היעד במו"מ בין המדינות צריך להיות שאפתני, כלומר שיעור מס חברות של מעל 15%. כיום שיעור מס החברות בארצות הברית הוא 21%, אולם הנשיא ג'ו ביידן מתכנן להעלותו ל-28%, ומבקש כי גם במדינות אחרות בעולם ייקבעו שיעורי מס גבוהים יותר לעומת המצב כיום.

לדברי שולץ, "אנחנו מרוצים מאחר שנראה שיהיה לנו פתרון בקיץ בקרוב. הממשל האמריקאי הנוכחי עושה את ההבדל - מאחר שלדבריהם ניתן להשיג הסכם".

הוא הוסיף כי "זו ההזדמנות הטובה ביותר לרפורמת מיסוי גלובלית, אשר תעצור את המירוץ לתחתית (בשיעורי המס)".


אולף שולץ, צילום: רויטרס אולף שולץ | צילום: רויטרס אולף שולץ, צילום: רויטרסמדובר בנושא שנוי במחלוקת באיחוד האירופי, ששיעור מס החברות בו משתנה ממדינה למדינה. כך למשל שיעור מס החברות באירלנד הוא 12.5% ואילו בצרפת - 31%. 

באפריל אמר שר האוצר של אירלנד, פשאל דונוהו, כי יש לאפשר למדינות קטנות לקבוע מס חברות נמוך יותר, מאחר שהן לא נהנות מיתרון לגודל כפי שקיים בכלכלות הגדולות.

שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן הדגישה כבר כמה פעמים את היתרונות בשיעור מס חברות כלל-עולמי, שלדבריה ימנע מחברות לעבור למדינות אחרות כדי להוריד את נטל המסים שלהן. ילן התלוננה על כך שמתקיים "מירוץ עולמי לתחתית" בקרב מדינות שמורידות את שיעורי מס החברות כדי לפתות חברות זרות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות