אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבבות מטיילים אחרי הפסקת האש, האתרים בדרום עדיין סגורים רועי נחמני, רשות הטבע והגנים

רבבות מטיילים אחרי הפסקת האש, האתרים בדרום עדיין סגורים

מזג האוויר הנעים והרגיעה הביטחונית הובילו לפתיחה מחודשת של הפארקים והגנים הלאומיים. כ-50 אלף נפשו בכינרת, עומסים גם בחופי הים בפלמחים ובעמק חפר. בפיקוד העורף עדיין מזהירים מחפצים חשודים שעלולים להתגלות כשרידי רקטות שלא התפוצצו

22.05.2021, 17:36 | גלעד כרמלי, ynet

 עשרות אלפי ישראלים ניצלו את מזג האוויר הנעים בשבת הראשונה שאחרי הפסקת האש, ויצאו לטייל בטבע. מרשות הטבע והגנים נמסר כי עד שעות הצהריים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים כ-40 אלף מטיילים. בגן הלאומי חוף פלמחים, שנפתח מחדש רק אתמול לאחר כשבוע וחצי שבו היה סגור מחשש לירי רקטות, כבר נרשם עומס מבקרים כבד. גם בחופי מכמורת, בית ינאי ונעורים החניונים התמלאו עד אפס מקום. 

קראו עוד בכלכליסט:

היום (שבת) נפתחו מחדש למבקרים הגנים הלאומיים מגדל צדק, אפולוניה, ירקון (תל אפק) ובית גוברין - שגם הם היו סגורים במשך כשבוע וחצי. מרשות הטבע והגנים נמסר כי אתרים בשטחי העימות בדרום כמו הגן הלאומי תל באר שבע והגן הלאומי תל אשקלון יישארו סגורים בשלב זה, עד להשלמת הסריקות אחר שרידי רקטות ומיירטים.

מבלים בחוף בית ינאי, היום,  רועי נחמני, רשות הטבע והגנים מבלים בחוף בית ינאי, היום | רועי נחמני, רשות הטבע והגנים מבלים בחוף בית ינאי, היום,  רועי נחמני, רשות הטבע והגנים

"אנחנו שמחים לראות את המבקרים חוזרים לגנים הלאומיים ושמורות הטבע. ראינו גם מבקרים מעוטף עזה שהגיעו ללון בחניוני הלילה שלנו", סיפרה רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים. "אתרי המים התמלאו כבר בשעות הבוקר, נראה שציבור המבקרים בחר לצאת ולהירגע בטבע אחרי שבועיים שהיינו סגורים בבתים. עובדי הרשות נערכו לקבל אותם אחרי שבוצעו סריקות בגנים ובשמורות". 

כ-20 אלף נופשים פקדו בסוף השבוע את החופים השקטים של איגוד ערים כינרת. סביב האגם כולו נפשו כ-50 אלף בני אדם. באיגוד ערים כינרת ציינו כי "חופי האיגוד אירחו ללא תשלום בעשרת הימים האחרונים עשרות משפחות מיישובי עוטף עזה, שהגיעו לנפוש בקמפינג, הרחק מהמטחים".

חוף דוגית בכנרת, היום, איציק לוי, איגוד ערים כנרת חוף דוגית בכנרת, היום | איציק לוי, איגוד ערים כנרת חוף דוגית בכנרת, היום, איציק לוי, איגוד ערים כנרת

גם גן לאומי הבשור (פארק אשכול), שניזוק באופן משמעותי בעקבות שריפה שפרצה שלשום מרסיסי רקטה שנפלו באפיק נחל הבשור, יישאר בשלב זה סגור. "האזור הצפוני של הפארק שקרוב לבריכות השכשוך, כולל אזור המעיינות וחצר המשק, נפגעו קשות", סיפר גלעד גבאי, מנהל מחוז דרום ברשות הטבע והגנים. 

במהלך ימי הלחימה עצמם היו רבים שבחרו לנצל את ההזדמנות כדי להתנתק - ולצעוד בשביל ישראל. לאורך כל השבוע פקדו עשרות צועדים את השביל בחלקו הצפוני, ו"מלאכי השביל" במרכז התיירות אסנט בצפת אירחו בסוף השבוע הזה מספר שיא של 56 מטיילים. 

 "זו הזדמנות נפלאה למצוא קצת שקט מכל החדשות וההפחדה ברשת. במשך שבועיים צעדתי ופגשתי בדרך את מה שמאפיין את החברה הישראלית - נשים וגברים, יהודים וערבים, צעירים ומבוגרים, ללא כל עיסוק באירועים הביטחוניים. זה היה ניתוק מושלם", ציין ליעד, אחד מהצועדים שהגיעו למרכז אסנט בצפת.

בפיקוד העורף הדגישו כי "בימים אלו, כשיוצאים לטייל בטבע, יש לשים לב כי לאחר ימים רבים של לחימה עדיין עשויים להיות נפלים על הקרקע. בכל מקרה של זיהוי נפל חשוד או כל חפץ לא מוכר אחר על הקרקע - מתרחקים מיד, מרחיקים אנשים מהמקום ומדווחים למשטרת ישראל בטלפון 100".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות