אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הוט סינמה: "רק בקולנוע מזכירים לציבור שיש קורונה" צילום: אלדד רפאלי

ראיון כלכליסט

מנכ"ל הוט סינמה: "רק בקולנוע מזכירים לציבור שיש קורונה"

אייל מור אומר בראיון לכלכליסט שנערך לקראת פתיחת האולמות השבוע, כי טרם הותקנו תקנות ייעודיות לקולנוע, ומזהיר מ"פספוס הבלעדיות לפני הסטרימינג"

24.05.2021, 08:07 | אורנה יפת

ענף הקולנוע — היחיד שהיה סגור במשך כל שנת הקורונה וטרם חזר לפעילות — צפוי לפתוח את דלתות האולמות ביום חמישי הקרוב, וטרם הותקנו תקנות ייעודיות לפעילותו. בעקבות הנחיית משרד הבריאות אמש (א') לביטול מגבלות התו הירוק והסגול (למעט מגבלת חבישת מסכה), בבתי הקולנוע מצפים כבר לתפוסה מלאה החל מה-1.6.

באפריל שלח מוקי גרידינגר, יו"ר התאחדות ענף הקולנוע, מכתב לשר הבריאות, לשר התרבות ולפרויקטור הקורונה בין היתר בבקשה להכניס ילדים לבתי הקולנוע: "אנו צופים בפעילויות בהן ילדים משתתפים (כחוק או לא כחוק), ובהן מוזאונים, פארקים, אטרקציות וכמובן קניונים שמלאים בילדים שמתרוצצים ללא שום סדר ושליטה. אנו קרובים לקצה גבול היכולת ואיננו רואים כל הצדקה לאפליה שקיימת מולנו".   

קראו עוד בכלכליסט:

בראיון ל”כלכליסט” אמר אייל מור, מנכ”ל רשת הוט סינמה מקבוצת אלקו, כי הם עדיין מחכים לתקנות שלא תוקנו: “אין כרגע תקנות ספציפיות לאולמות קולנוע, ואנחנו פותחים עם מתווה שלהבנתנו נובע מהתקנות הנוכחיות. ישראל מובילה במספר המחוסנים, אבל דווקא פה אין תקנות ברורות לחזרה של עולם הקולנוע. אנחנו מקווים שבימים הקרובים ייתנו לנו את האישור המיוחל ונוכל לעשות את זה בהתאם לתקנות. קיבלנו הבטחות שזה יקרה עד 27 החודש". 

אייל מור, מנכ”ל הוט סינמה. “הפסדנו 15 מיליון שקל”, צילום: אלדד רפאלי אייל מור, מנכ”ל הוט סינמה. “הפסדנו 15 מיליון שקל” | צילום: אלדד רפאלי אייל מור, מנכ”ל הוט סינמה. “הפסדנו 15 מיליון שקל”, צילום: אלדד רפאלי


אז למה החלטתם לפתוח? 

“אנחנו פותחים כי כל האולמות בעולם פתוחים. באנגליה ובארצות הברית בתי הקולנוע פתוחים ללא הגבלות מהותיות וזה מקובל גם עלינו. 

“תעשיית הקולנוע פה נפגעה מאוד. היא מקרה קיצון כי האטרקציות והמלונות נפתחו מזמן. יש בתעשייה הזו 5,000 עובדים שאם לא נחזיר אותם ב־1 ביולי, בחופש הגדול, נרצה להקרין סרטים ולא נוכל. שעון הזמן הולך ומתקצר. השקענו מיליוני שקלים במספרים דו־ספרתיים בכל השנה הזו. 

“אם לא היינו לוקחים החלטה על פתיחה, היינו מאבדים קהל ועובדים, ובזמן שכל המדינה חוזרת לשגרה, רק אנחנו נמצאים בחוץ. הבילוי בקולנוע הוא אחד הבילויים הזולים והנגישים והוא זמין ונעים. אם לא נפתח נפספס את חלון הזמנים של הבלעדיות שנותנים המפיצים לבתי הקולנוע, לפני שהסרטים יוצאים לסטרימינג”. 

תעלו את מחירי הכרטיסים? 

“במסגרת כל השיקולים אנחנו שוקלים גם העלאת מחירים בגלל המשבר. תהיה עליית מחיר, אבל נשתדל שהיא לא תהיה רחבה”. 

הוט סינמה. “אם לא נחזיר את העובדים עד החופש הגדול לא נוכל להקרין סרטים”
, צילום: אלדד רפאלי הוט סינמה. “אם לא נחזיר את העובדים עד החופש הגדול לא נוכל להקרין סרטים” | צילום: אלדד רפאלי הוט סינמה. “אם לא נחזיר את העובדים עד החופש הגדול לא נוכל להקרין סרטים”
, צילום: אלדד רפאלי

איך אתם נערכים לקיץ עם המגבלות? 

“יהיה קשה. הלקוח שכח מזמן את הקורונה בישראל. במסעדות, במלונות, בתחבורה הציבורית, וכמעט שכח את הקורונה בטיסות לקיץ. ורק פה בקולנוע מזכירים לו שיש קורונה. בסופו של דבר אנחנו רואים את אחוז התחלואה הנמוך ומספר החולים הנמוך, רואים התקהלויות במקומות אחרים, ואתה תוהה בתסכול מדוע האולמות לא פתוחים”.

כמה כסף הפסדתם בקורונה? 

"הפסדנו למעלה מ־15 מיליון שקל בקורונה. גם תפעלנו את המתקנים, שזו הוצאה של מיליוני שקלים, וגם הפסדנו הכנסות של 12 חודשים". 

קיבלתם מענקים מהמדינה? 

"קיבלנו מענק לעסקים שהוא 250 אלף שקל בחודש עבור 12 חודשים וקיבלנו הנחות בארנונה. אבל ההפסדים עדיין עצומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות