אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונשים חמורים וסנקציות: סין נלחמת בזינוק במחירי הסחורות צילום: רויטרס

עונשים חמורים וסנקציות: סין נלחמת בזינוק במחירי הסחורות

החשש הוא כי העלייה בחומרי הגלם תפגע בצמיחה. אנליסט בכיר: "הזינוק המהיר במחירי הסחורות מוביל להפסדים ולחדלות פירעון של חברות"

24.05.2021, 11:55 | בלומברג


סין ממשיכה בניסיונות לצנן את העליות החדות במחירי הסחורות על ידי ריסון הסוחרים הספקולנטים בשווקים. 

סין הודיעה היום (ב') כי החליטה להעניש בחומרה על הפרות, החל מספקולציה מוגזמת ועד הפצת ידיעות שווא. לפי דיווח בבלומברג, הממשלה תנקוט אפס סובלנות כלפי "מונופוליזם בשווקים", ספקולציות ואגירת חומרים, כך הודיעה נציבות הפיתוח והרפורמות הלאומית, לאחר שמנהיגי תעשיית המתכת זומנו לישיבה. 

המאמץ של סין למתן את מחירי הסחורות הביא לתוצאות מידיות בשווקים. מחיר הפלדה ירד ביותר מ-5%, ועופרת הברזל ירדה בשיעור הקרוב למקסימום האפשרי ביום אחד. 

"הסנטימנט בשוק מושפע בעיקר מהערכות שונות בנוגע להתערבות ממשלתית במחירים", כך אמר לי יא, אנליסט בכיר בחברת Shenyin Wangou Futures משנגחאי. "העלייה המהירה במחירי הסחורות השפיעה לרעה על היצרנים ועל כמות ההזמנות, והובילה להפסדים ולחדלות פירעון", הוסיף. 


מפעל פלדה (ארכיון), צילום: בלומברג מפעל פלדה (ארכיון) | צילום: בלומברג מפעל פלדה (ארכיון), צילום: בלומברג


מחירי הסחורות והמוצרים עלו בקצב מהיר השנה, ומדד חומרי הגלם של בלומברג התקרב לשיא של עשור לאחר שהאופטימיות לגבי ההתאוששות הכלכלית הגלובלית מהמגפה שיפרה את הביקוש. 

כעת בייג'ינג נלחמת במגמה של עליית המחירים, ובמקביל מתמודדת עם מאמצים עולמיים להפחית את פליטות גזי החממה - עניין אשר תורם להעלאת המחירים. ההודעה של הנציבות הסינית היא הנוקשה ביותר עד כה מצד הממשלה, אשר החלה להזהיר בנוגע לעליית מחירי חומרי הגלם באפריל. פקידים מתעשיות עופרת הברזל, הפלדה, הנחושת והאלומיניום אשר נועדו עם נציגים של חמש סוכנויות ממשלה בבייג'ינג שמעו שספקולציה מוגזמת והמחירים העולים בעולם הם הסיבה להתפתחויות האחרונות. 

המחירים לסיטונאים עלו באפריל בסין יותר מאשר במשך שלוש שנים, והביאו לחשש שעליית מחירי חומרי הגלם תפגע בהתאוששות הכלכלית ותעלה את המחיר לצרכן. סגן מושל הבנק העממי הסיני הבטיח "יואן יציב" בדברים שאמר אתמול, לאחר שפקיד אחר בבנק המרכזי אמר שערך המטבע צריך לקזז את עליית המחירים של המוצרים המיובאים. הדברים שאמר הפקיד נמחקו מאוחר יותר מפרוטוקול סיכום הוועידה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות