אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מפרוץ הקורונה: קבוצת תיירים נחתה בישראל ארז עוזיר

לראשונה מפרוץ הקורונה: קבוצת תיירים נחתה בישראל

קבוצת "תגלית", ובה סטודנטים מחוסנים מארצות הברית, הגיעה לסיור בארץ - לראשונה מחודש מרץ בשנה שעברה; אתמול החל פיילוט התיירות הראשי של המשרד, במתווה מצומצם יותר מזה שאושר לתגלית, שפתח רשמית את עונת התיירות

24.05.2021, 20:44 | יובל שדה

אתמול החל פיילוט תיירות הקבוצות של משרד התיירות, אך נכון לעכשיו התיירים הראשונים צפויים להגיע לישראל רק בתחילת חודש יוני. מי שכן החלו להגיע לישראל היום (ב') הם משתתפי תוכנית תגלית מצפון אמריקה, שזכו להסדר מיוחד וזכו להיות קבוצת התיירים הראשונה בישראל מאז פרוץ משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט:

בתגלית ציינו כי מדובר בקבוצת סטודנטים מחוסנים מארצות הברית בגילי 22-18 שהגיעו לסיור בן עשרה ימים בישראל, ובימים ובשבועות הקרובים צפויות להגיע לישראל קבוצות נוספות. המשתתפים שהגיעו לישראל יבקרו במהלך שהותם בין היתר ברמת הגולן, צפת, ירושלים, מצדה, ים המלח ותל אביב. בהמשך העונה צפויות קבוצות תגלית לבקר גם בשדרות ובעוטף עזה.

משתתפת תגלית בבדיקה בנתב"ג, ארז עוזיר משתתפת תגלית בבדיקה בנתב"ג | ארז עוזיר משתתפת תגלית בבדיקה בנתב"ג, ארז עוזיר

עד היום סיורי תגלית תרמו כ-6.9 מיליארד שקל למשק הישראלי

מתגלית נמסר כי לחידוש הסיורים יש גם תרומה כלכלית משמעותית להתאוששות תחום התיירות בישראל, ושמיום הקמת הפרויקט ועד היום סיורי תגלית תרמו כ 6.9 מיליארד שקל למשק הישראלי דרך הוצאות על טיסות, לינות, אטרקציות, מסעדות, אוטובוסים, מורי דרך ועוד.

"אני נרגש מכך שאנו מחדשים את הקשר בארץ של מדינת ישראל עם הצעירים היהודים בתפוצות, שלקשר עמם יש חשיבות אסטרטגית למדינת ישראל, מדינת העם היהודי. אנו מאמינים שחידוש הפעילות החינוכיות של תגלית ישפיע גם על זירוז פתיחת התיירות לישראל", אמר גידי מרק, מנכ"ל תגלית. "יש לנו עשרות אלפי צעירים יהודים שנרשמו להגיע לתגלית. בשבועות הקרובים אנחנו נביא קבוצות נוספות בצורה אחראית ובטוחה", הוסיף מרק.

משתתפי תגלית, התיירים הראשונים מפרוץ משבר הקורונה, ארז עוזיר משתתפי תגלית, התיירים הראשונים מפרוץ משבר הקורונה | ארז עוזיר משתתפי תגלית, התיירים הראשונים מפרוץ משבר הקורונה, ארז עוזיר

תגלית היא הפרויקט החינוכי-תיירותי הגדול ביותר בעולם, אשר פועל במימון משותף של ממשלת ישראל ושל נדבנים יהודים כמו צ'ארלס ברונפמן, מייקל שטיינהרדט ומרים אדלסון. במסגרת הפרויקט מגיעים צעירים יהודים בגילאי 30-18 מרחבי העולם לסיור חינוכי בן עשרה ימים בישראל. 

לאחרונה נודע ל"כלכליסט" כי המיזם ישוב לפעילותו במתכונת מצומצמת של כ-1,000 צעירים אמריקאים החל מ-24.5, וזאת כאמור בתיאום עם משרד ראש הממשלה, שדאג להסדר מיוחד לתגלית. יש לציין כי בתגלית נטען כי הם עובדים מול פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, אך בלשכתו של אש נמסר כי הוא לא מכיר את המקרה ושזה לא טופל מולו.

ההסדר המיוחד צורם במיוחד מפני שבמשרדי הבריאות והתיירות עמלים תקופה ארוכה על מתווה שיאפשר את פתיחת התיירות לישראל, ונכון לעתה אושר מתווה מצומצם יותר מזה שאושר לתגלית. המתווה של משרדי התיירות והבריאות, שיחל כפיילוט בעוד כשבועיים, אמור להכיל רק כ-600 תיירים במשך שלושה-ארבעה שבועות, וזאת לעומת ה-1,000 שאושרו לתגלית. כמו כן על קבוצות תגלית לא צפויות להתקיים אותן מגבלות כמו קבוצות התיירים הרגילות, אלא הנחיות אחרות שבתגלית הגדירו כ"מחמירות יותר".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות