אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפיצה של 78% במנויי רשת הסיבים של פרטנר; הרווח נחתך ב-50% צילום: אוראל כהן

קפיצה של 78% במנויי רשת הסיבים של פרטנר; הרווח נחתך ב-50%

רגע לפני החלפת המנכ"ל: פרטנר דיווחה על 155 אלף משקי בית שחוברו לרשת הסיבים שלה; מספר מנויי הטלוויזיה עלה ב-17% ל-234 אלף - רק 20 אלף פחות מסלקום TV, שנכנסה לשוק שנתיים לפניה; ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר ירדה ב-9%

26.05.2021, 09:07 | רועי ברגמן

רגע לפני חילופי המנכ"לים בחברה, כשאבי צבי יחליף את איציק בנבנישתי, מדווחת הבוקר פרטנר על תוצאותיה הכספיות ברבעון הראשון של השנה, מהן עולה כי נמשכת מגמת העלייה במצבת לקוחות החברה במגזר הנייח, וזו באה לידי ביטוי בעלייה בהכנסות ממגזר זה. 


קראו עוד בכלכליסט:


הכנסות פרטנר ברבעון הראשון של השנה צמחו ב-3% ל-833 מיליון שקל. בחלוקה לפי מגזרים, רשמה פרטנר ירידה של 2% בהכנסות משירותי הסלולר, בין היתר בשל משבר הקורונה שגרע מהחברה הכנסות משירותי נדידה. 

הכנסות החברה ממכירת ציוד סלולר גדלו ב-10% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. על ההכנסות העיב המשך הירידה בהכנסה החודשית הממוצעת למנוי, בשיעור של 9% (לעומת הרבעון המקביל), וזו עמדה על 48 שקל. מספר מנויי הסלולר של החברה קפץ מנגד ב-8% ל-2.9 מיליון. 

במגזר הנייח רשמה פרטנר עלייה של 78% במספר מנויי האינטרנט על רשת הסיבים של החברה, וזה הסתכם בכ-155 אלף משקי בית, עלייה של 10,000 משקי בית מאז סוף הרבעון. 

מספר מנויי הטלוויזיה של החברה צמח ב-17% ל-234 אלף – רק 20 אלף מנויים פחות מהמתחרה סלקום TV שנכנסה לשוק שנתיים לפניה. הכנסות החברה משירותי התקשורת הנייחת גדלו ב-6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ל-260 מיליון שקל. צמיחה דומה נרשמה גם בהכנסות ממכירת ציוד שהסתכמו בכ-34 מיליון שקל. 

הרווח התפעולי של פרטנר ירד ב-22% ל-28 מיליון שקל. ה-EBITDA התכווץ ב-3% ל-209 מיליון שקל. תמיר אמר, סמנכ"ל הכספים של פרטנר, התייחס לירידה: "הרבעון המקביל אשתקד הושפע לטובה מהחזר תשלומים של כ-20 מיליון שקל ששולמו לבזק במהלך שנים קודמות בעקבות החלטה רגולטורית. בנטרול ההחזר, ה- EBITDA צמח ב-7% נוכח המשך מאמצי ההתייעלות ושמירה על משמעת תקציבית". 

בשורה התחתונה רשמה פרטנר רווח נקי של 5 מיליון שקל, ירידה של 50% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

"אנחנו ממשיכים בפריסה המהירה של תשתית הסיבים העצמאית של פרטנר ברחבי הארץ, ולאחרונה התחלנו לפרוס ביישובים המאופיינים בבנייה נמוכה ובצמודי קרקע. תשתית 'פרטנר פייבר' מגיעה נכון להיום ליותר מ-840 אלף משקי בית, מהם 545 אלף בבניינים שכבר מחוברים לתשתית", ציין איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר היוצא. 


איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר היוצא, צילום: עמית שעל איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר היוצא | צילום: עמית שעל איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר היוצא, צילום: עמית שעל


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות