אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרס הגדול בתולדות המדינה: זוכה יחיד ב-76 מיליון שקל בדאבל-לוטו עמית שאבי

הפרס הגדול בתולדות המדינה: זוכה יחיד ב-76 מיליון שקל בדאבל-לוטו

אדם אחד גרף 76 מיליון שקלים - קרוב לסכום המרבי - לאחר שדייק בששת המספרים ובמספר החזק. מהמר אחר יקבל 750 אלף שקלים והיתר יקבלו פרסים של עד 6,316 שקלים

26.05.2021, 09:42 | סער הס, ynet

אדם אחד הפך אמש (יום ג') למולטי-מיליונר: בהגרלת הדאבל-לוטו זכה מהמר אחד בפרס הגדול, וזה לא סתם פרס - אלא הפרס הגדול ביותר אי פעם שחולק בישראל. המהמר, שפגע בול בכל ששת המספרים וגם במספר החזק, זכה ב-76 מיליון שקלים.מהמר אחר, שדייק בששת המספרים אבל לא במספר החזק, יקבל 750 אלף שקלים. שאר הפרסים ינועו בין 6,316 שקלים לאלו שניחשו נכון חמישה מספרים ואת המספר החזק לבין 68 שקלים, למנחשים נכונה שלושה מספרים ואת המספר החזק. 

קראו עוד בכלכליסט:

מהמר אחר, שדייק בששת המספרים אבל לא במספר החזק, יקבל 750 אלף שקלים. שאר הפרסים ינועו בין 6,316 שקלים לאלו שניחשו נכון חמישה מספרים ואת המספר החזק לבין 68 שקלים, למנחשים נכונה שלושה מספרים ואת המספר החזק.

טבלת זכיות הדאבל לוטו, לוטו טבלת זכיות הדאבל לוטו | לוטו טבלת זכיות הדאבל לוטו, לוטו

המספרים שעלו בגורל אמש הם 4, 9, 13, 14, 25 ו-34. המספר החזק היה 4. הפרס המרבי בלוטו הוא עד 40 מיליון שקלים, ובדאבל לוטו עד 80 מיליון שקלים – ולכן סכום זכייה זה קרוב מאוד לפרס המרבי. 

לא צריך לרחם על הזוכה המאושר (או המאושרת) - אבל בכל מקרה 76 מיליון שקל לא יגיעו לידיו. על זכיות ביותר מ-60 אלף שקלים מוטל מס בשיעור של 38%, ולכן 28.8 מיליון שקל לא יישארו אצל הזוכה, אלא יועברו למדינה. המהמר בר המזל יקבל לפיכך, לאחר ניכוי המס, 47.1 מיליון שקלים.

לאחר הזכייה הענקית, בהגרלה הבאה (שתיערך במוצאי שבת) הפרס המרבי יהיה הנמוך ביותר האפשרי – 5 מיליון שקלים בלוטו, ו-10 מיליון בדאבל-לוטו. ההסתברות לזכייה עבור טבלה בודדת בפרס הראשון בלוטו – ניחוש שישה מספרים נכונים ומספר חזק – היא 1 ל-16,273,488. 

בארצות הברית מהמר מדרום קרוליינה זכה לפני שלוש שנים ב-1.5 מיליארד דולר, ורק השנה זכה תושב מישיגן במיליארד דולר - אבל בישראל הזכייה אמש היא הגדולה בכל הזמנים. 

עד כה הזכייה הגדולה ביותר בלוטו (ניחוש 6 מספרים) הייתה 37.5 מיליון שקל, ובדאבל לוטו 74 מיליון שקל, בסוף 2009. אחרי יותר משלושה חודשים של המתנה, הגיעו הזוכים – תושבי מפעל הארץ בשנות השלושים המאוחרות לחייהם - לבית מפעל הפיס, כשהטופס הזוכה בידיהם. 

"החבאנו את הטופס הזוכה במקום בטוח משריפה וגניבה ויצאנו לארוחת ערב משפחתית", אמרו אז הזוכים. "את כל סוף השבוע העברנו בשיחות על מהות הזכייה, ההשפעה שלה על החיים והזוגיות שלנו והבטחנו לעצמנו שכלום לא משתנה. ממשיכים כמעט כרגיל. כסף זה חשוב ונותן שקט לעתיד של הילדים שלנו ושל הילדים שלהם, אבל זה לא הכי חשוב". 

יצוין כי הסיכוי לזכות בפרס שכזה בלוטו נמוך ביותר. לפי אתר מפעל הפיס, "דפוסי השתתפות בעייתיים בהגרלות ובהימורים גורמים נזק למשפחה או לחיים האישיים, לעבודתו של המשתתף בהגרלות, למצבו הכלכלי או לבריאותו. הסיכון שתפתחו דפוסי השתתפות בעייתיים גובר אם אתם מחזיקים באמונות שקריות באשר לדרך שבה מתנהלים ההגרלות או משחקי הימורים אחרים".
 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות