אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק ברווחי אפקון ברבעון הראשון צילום: אוראל כהן

זינוק ברווחי אפקון ברבעון הראשון

מימוש האחזקות בחברת תכנות החניות תיב"א וההשקעה של קרן הליוס במיזם התחבורה החשמלית הקפיצו את רווחי אפקון ל-95 מיליון שקל, מול 3 מיליון שקל ברבעון המקביל

26.05.2021, 11:07 | גולן חזני

מימוש מניות חברת תכנות החניות תיב"א וההשקעה של קרן הליוס במיזם התחבורה החשמלית שלה, היו הגורמים המרכזיים לרווח של 95 מיליון שקל לאפקון תעשיות ברבעון הראשון. ברבעון המקביל רשמה אפקון רווח של 3 מיליון שקל. תיב"א נמכרה ב-160 מיליון דולר לחברה איטלקית.


קראו עוד בכלכליסט:


המכירה של תיב"א (שהשליטה בה הוחזקה במשותף עם קרן טנא) תרמה 80 מיליון שקל לרווח הרבעוני לפני מס של אפקון, שבשליטת עתליה שמלצר. כניסתה של קרן הליוס לשותפות הכניסה 29.9 מיליון שקל נוספים. ההון העצמי של החברה עמד בסוף הרבעון על 543 מיליון שקל, בעוד השווי שלה בבורסה הוא 1.05 מיליון שקל.

אפקון מנוהלת בידי ירון קריסי, וכיו"ר מכהן ישראל רייף, חתנו של שלמה שמלצר ז"ל. החברה דיווחה על צבר הזמנות של 2.56 מיליארד שקל נכון לסוף הרבעון.

אפקון פעילה בארבעה מגזרים עיקריים: מגזר פרויקטים למבנים ותשתיות, שתרם 358 מיליון שקל להכנסות, לעומת 314 מיליון שקל ברבעון הראשון; תחום הבקרה והאוטומציה רשם ירידה של 10% בהכנסות מ-117 ל-107 מיליון דולר; 36 מיליון שקל תרם תחום הסחר, בדומה לרבעון המקביל; ובשל הסגרים נרשמה ירידה בהכנסות תחום התקשורת ל-18 מיליון שקל, לעומת 21 מיליון שקל ברבעון המקביל. 


ישראל רייף , צילום: אוראל כהן ישראל רייף | צילום: אוראל כהן ישראל רייף , צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות