אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ראש המוסד ניהל מגעים להצטרפות לקרן השקעות במפרץ בעת כהונתו צילום: אלכס קולומויסקי

דיווח: ראש המוסד ניהל מגעים להצטרפות לקרן השקעות במפרץ בעת כהונתו

לפי אתר Axios, יוסי כהן ניהל שיחות עם שר האוצר האמריקאי לשעבר סטיבן מנוצ'ין להצטרפות לקרן ההשקעות שלו שאמורה לפעול במדינות המפרץ. לפי הדיווח, גם שגריר ארצות הברית לשעבר בישראל דיוויד פרידמן ניהל שיחות להצטרפות לקרן

26.05.2021, 12:57 | חדשות חוץ

ראש המוסד היוצא יוסי כהן ניהל שיחות עם שר האוצר האמריקאי לשעבר סטיבן מנוצ'ין בנוגע להצטרפות לקרן ההשקעות שלו שאמורה לפעול במדינות המפרץ, כך על פי אתר Axios לפי שני מקורות. 

קראו עוד בכלכליסט:

כהן, שכיהן כראש המוסד בשנים האחרונות, אמור לפרוש מתפקידו בשבוע הבא, והשיחות בינו לבין מנוצ'ין התנהלו בזמן שכיהן בתפקיד הרגיש, שכלל בין היתר את ניהול הקשרים עם מדינות כמו קטאר וסעודיה. 

מימין: יוסי כהן, בנימין נתניהו וראש המוסד הנכנס דוד (דדי) ברנע, עמוס בן גרשום, לע"מ מימין: יוסי כהן, בנימין נתניהו וראש המוסד הנכנס דוד (דדי) ברנע | עמוס בן גרשום, לע"מ מימין: יוסי כהן, בנימין נתניהו וראש המוסד הנכנס דוד (דדי) ברנע, עמוס בן גרשום, לע"מ

הקרן של מנוצ'ין אמורה לגייס כספים מקרנות הון סוברניות במפרץ הפרסי. קרנות קטאריות ואמירתיות מנהלות כעת הערכה של שיתוף הפעולה עם מנוצ'ין. גם מי שהיה שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן ניהל שיחות להצטרפות לקרן של מנוצ'ין. פרידמן עבד עם כהן במהלך כהונת טראמפ על נושאים רבים, כולל יחסי ישראל עם מדינות המפרץ. 

בעקבות עבודתם ישראל נרמלה את יחסיה עם מספר מדינות ערב, במה שמכונה הסכמי אברהם. מנוצ'ין וכהן עבדו בצמוד לפקידים קטאריים, אמירתיים ואחרים ממדינות המפרץ, כחלק מתפקידם הממשלתי, וביקרו באזור מספר פעמים. המוסד עבד עם קטאר בשנים האחרונות בנושא עזה, עבודה שהמשיכה במהלך המשבר האחרון כאשר סוכנות הריגול הישראלית מעבירה לחמאס מסרים דרך קטאר. ישראל אישרה ואף ביקשה העברות כסף קטארי במאות מיליוני דולרים לחמאס השולט בעזה, מה שמאוד הגדיל את השפעתה של קטאר באזור. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות