אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה צריכה השלימה את רכישת השליטה ביינות ביתן צילום: צביקה טישלר

אלקטרה צריכה השלימה את רכישת השליטה ביינות ביתן

החברה שבשליטת האחים זלקינד השלימה רכישת 50.5% מרשת הסופרמרקטים לפי שווי של 400 מיליון שקל; אלקטרה צריכה תחזיק ב-35.5% מהחברה, ששילמה עבורם 193 מיליון שקל

27.05.2021, 11:21 | נורית קדוש

אלקטרה צריכה, שבשליטת אלקו של האחים זלקינד, נכנסה לשוק המזון. הבוקר (ה') השלימה החברה את רכישת השליטה (50.5%) ברשת הסופרמרקטים יינות ביתן לפי שווי של 400 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט:

אלקטרה צריכה קיבלה את אישור הבנקאים לעסקה, האישור האחרון שהיה דרוש אחרי שרשות התחרות נתנה את אישורה מוקדם יותר השבוע. עם השלמה העסקה, העבירה אלקטרה את התשלום לחברה ולביתן עצמו ממקורותיה של החברה. אלקטרה צריכה תחזיק ב-35.5%, שעבורם שילמה 143 מיליון שקל לחברה ו-50 מיליון שקל נוספים למייסד החברה נחום ביתן.
בנוסף לכך תעמיד החברה ליינות ביתן הלוואה בגובה 50 מיליון שקל לתקופה של ארבע שנים. במקביל תרכוש חברת הביטוח הפניקס 15% נוספים בתמורה המוערכת ב-50 מיליון שקל.

סניף של רשת יינות ביתן, צילום: אוראל כהן סניף של רשת יינות ביתן | צילום: אוראל כהן סניף של רשת יינות ביתן, צילום: אוראל כהן


בידי ביתן יישארו 49.5%, ואף שלא יחזיק בכל תפקיד ניהולי, אלא יכהן כדירקטור, יקבל במשך עשור דמי ניהול בסכום מצטבר של 50 מיליון שקל.

עם השלמה העסקה, ימונה צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה, ליו"ר החברה, במקום שלמה רודב, שמסיים היום את כהונתו, לאחר שהביא את יינות ביתן, שעמדה בפני קריסה, לחוף מבטחים. תחת הבעלות החדשה צפויה החברה לחדש את שדרת הניהול, למתג מחדש את הרשת ולשקם את מצבה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות