אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ ונתניהו החליטו: כהונת הרמטכ"ל אביב כוכבי תוארך בשנה צילום: רויטרס

גנץ ונתניהו החליטו: כהונת הרמטכ"ל אביב כוכבי תוארך בשנה

שר הביטחון וראש הממשלה סיכמו על הארכת כהונת הרמטכ"ל לשנה רביעית, גנץ עדכן בכך את כוכבי. "הארכת כהונתו בעת הזו היא קריטית לביטחון ישראל", אמר גנץ

27.05.2021, 19:17 | אלישע בן קימון ואיתמר אייכנר, ynet

שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (ה') לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, על כוונתו להביא לאישור הממשלה את הארכת כהונתו לשנה רביעית. גנץ עדכן בנושא את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בשיחה עם היועץ סיכמו השניים כי נושא הארכת הכהונה יובא לממשלה בשבועות הקרובים.  

קראו עוד בכלכליסט:

אחר ההודעה על הארכת כהונתו, דיבר הרמטכ"ל בטקס צבאי והתייחס בין היתר למבצע "שומר החומות". הוא אמר כי "חמאס סיים את המערכה כמחריב עזה. זו הייתה מערכה עם הישגים צבאיים רבים, כאשר מנגד ההישגים הצבאיים של חמאס מוגבלים ובעיקרם תודעתיים". עוד אמר: "אנחנו כבר נערכים למערכה הבאה".

מימין הרמטכ"ל אביב כוכבי ושר הביטחון בני גנץ, צילום: טל עוז, משרד הביטחון מימין הרמטכ"ל אביב כוכבי ושר הביטחון בני גנץ | צילום: טל עוז, משרד הביטחון מימין הרמטכ"ל אביב כוכבי ושר הביטחון בני גנץ, צילום: טל עוז, משרד הביטחון

"הרמטכ"ל כוכבי מוביל את צה"ל בשנתיים וחצי האחרונות בתהליכים משמעותיים של בניין הכוח ותפיסת הפעלה רב ממדית, תוך שילוב כלל הזרועות והגדלת הקטלניות", אמר גנץ בהודעתו, "הארכת המינוי תאפשר להמשיך ולממש את מרכיבי התוכנית הרב-שנתית תנופה, שבאו לידי ביטוי ביכולות חסרות התקדים שהציג צה"ל במבצע 'שומר החומות', וכן בפעולות המבצעיות שהתקיימו בתקופה האחרונה במגוון זירות הלחימה".  

 גנץ הוסיף כי "בשנה האחרונה, תחת הרמטכ"ל כוכבי, רתם צה"ל גם את יכולותיו האזרחיות לטובת סיוע במשימות לאומיות ובראשן המאבק בקורונה, דבר שביצר את מקומו של צה"ל כנדבך בלתי נפרד מהחברה הישראלית וממערך החירום הלאומי האזרחי. הרמטכ"ל מהווה עוגן של יציבות פיקודית ומבצעית. הארכת כהונתו בעת הזו של שינויים אזוריים ואתגרים ממגוון זירות, היא קריטית לביטחון ישראל".

בהודעה רה"מ נמסר: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו ביניהם להאריך את כהונתו של הרמטכ״ל אביב כוכבי בשנה נוספת. ההחלטה תובא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה. ראש הממשלה משוכנע שתהיה לכך תמיכה רחבה בקרב חברי הממשלה. בהצלחה אביב! 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בירך: "אשרי העם שאלה מפקדיו. ברכות לך כבוד הרמטכ"ל, ברכות למדינת ישראל ואזרחיה".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר: "הרמטכ"ל כוכבי מוביל את צה"ל בצורה מעוררת השראה תחת עמידה מרשימה באתגרי הביטחון של ישראל". 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מסר: "אחת ההחלטות החשובות שקיבלתי בתפקידי כשר הביטחון היה מינויו של אביב כוכבי לרמטכ"ל. אני מברך על החלטת שר הביטחון להאריך את כהונתו בשנה נוספת".

גם בליכוד בירכו, וח"כ מיקי זוהר כתב בחשבון הטוויטר: "מברך את הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי על הארכת כהונתו. כוכבי הוא מפקד חכם, אמיץ ורואה בהגנה על העם היהודי שליחות אמיתית. אני בטוח שכך חשים גם רובם המוחלט של אזרחי ישראל".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות