אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל עכור: חבל תלייה שמיני במספר נמצא באתר של אמזון רויטרס

גל עכור: חבל תלייה שמיני במספר נמצא באתר של אמזון

ענקית המסחר המקוון נאלצה לעצור שוב את בנייתו של מחסן חדש בקונטיקט לאחר שהתגלה בו השבוע חבל תלייה נוסף - זאת למרות תגבור אמצעי בטיחות במקום

28.05.2021, 12:56 | חדשות חוץ

אמזון עצרה שוב זמנית את בנייתו של מחסן חדש בארה"ב, לאחר שנמצא במקום חבל תליה שמיני במספר.

קראו עוד בכלכליסט:


חבילות אמזון חבילה קניות און ליין 2, צילום: איי פי חבילות אמזון חבילה קניות און ליין 2 | צילום: איי פי חבילות אמזון חבילה קניות און ליין 2, צילום: איי פי

הבנייה נעצרה במחסן בווינדזור, קונטיקט, בפעם השנייה תוך שבוע, ביום רביעי. אמזון מסרה כי האתר נפתח מאז מחדש ושהיא משתפת פעולה עם גורמי החקירה. החברה גם הציעה פרס של 100 אלף דולר עבור מידע על חבלי התלייה, שהראשון שבהם התגלה בסוף אפריל.

מפקד משטרת וינדזור, דונלד מלנסון, אמר במסיבת עיתונאים כי העובדים מצאו חבל אדום "עם לולאה בקצהו" בקומה החמישית באתר.

חבלי תלייה הם שם נרדף להוצאות להורג או לינצ'ים, שבוצעו בעיקר על אנשים שחורים בארצות הברית בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20.

האירוע התרחש למרות שאמזון הוסיפה אמצעי בטיחות באתר, לאחר שהלולאה הראשונה נמצאה תלויה על קורת פלדה בבניין ב-27 באפריל. חמישה חבלים "שיכולים להתפרש כחבלי תלייה" נמצאו בכמה קומות שונות כעבור יומיים, והבנייה באתר הושהתה לבסוף לאחר שבשבוע שעבר נמצא חבל שביעי. מלנסון אמר ביום רביעי ש"זה היה בבירור חבל תלייה", ותייג את המעשה כ"פשע שנאה".

באתר עבדו מאות עובדי בניין המועסקים ע"י מספר חברות שונות.

דוברת אמזון, קלי ננטל, אמרה: "לשנאה, לגזענות או לאפליה אין מקום בחברה שלנו, ובוודאי שהם לא נסבלים בשום מקום עבודה של אמזון - בין אם מדובר באתר בנייה, או בפעילותינו השוטפת. האתר נפתח מחדש ואנחנו מחויבים לעבוד עם העיר וכל סוכנויות אכיפת החוק בכדי לאתר את העבריינים ולהבטיח שכל חברי הקהילה שלנו ירגישו מוערכים, מכובדים ובטוחים".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות