אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייקי: ניתוק הקשר עם ניימאר - כי לא שיתף פעולה בחקירת טענה לתקיפה מינית צילום: ABACA

נייקי: ניתוק הקשר עם ניימאר - כי לא שיתף פעולה בחקירת טענה לתקיפה מינית

ענקית ציוד הספורט האמריקאית התייחסה לתקרית שאירעה לכאורה ב-2016, ובה נטען כי הכוכב הברזילאי תקף מינית עובדת של החברה; החקירה הסתיימה "ללא מסקנות ברורות"; הטענה הוכחשה על ידי ניימאר שאמר כי הפסיק לעבוד עם נייקי מסיבות מסחריות

28.05.2021, 15:12 | חדשות חוץ

ענקית ציוד הספורט האמריקאית נייקי הודיעה כי הסבירה שהפסיקה לעבוד עם ניימאר, כוכב נבחרת ברזיל בכדורגל ופריז סן ז'רמן, היא "סירובו לשתף פעולה בתום לב עם חקירה" לגבי האשמה בתקיפה מינית נגד עובדת החברה. התקרית התרחשה לכאורה ב-2016 ודווח עליה לחברה ב-2018. 


קראו עוד בכלכליסט:


נייקי סיכמה את החקירה "ללא מסקנות ברורות". 


ניימאר בסיום הגמר, צילום: ABACA ניימאר בסיום הגמר | צילום: ABACA ניימאר בסיום הגמר, צילום: ABACA


דוברת של ניימאר מסרה שהוא הכחיש את הטענות ועזב את נייקי בשנה שעברה מסיבות מסחריות. "ניימאר ג'וניור יגן על עצמו בעוצמה נגד המתקפות חסרות הבסיס האלה, בכל תביעה שתוגש, מה שלא קרה עד היום", היא אמרה לוול סטריט ג'ורנל, שדיווח ראשון בעניין. 

נייקי נפרדה מניימאר באוגוסט 2020, והביאה לסיומה את אחת מעסקאות החסות הגדולות בהיסטוריה. החברה לא פירטה אז מדוע נפרדה מניימאר. בהצהרתה שפורסמה אתמול אמרה החברה ש"יהיה זה לא ראוי מצד נייקי לטעון טענה מאשימה מבלי שתוכל לספק ראיות שתומכות בה". עם זאת, מסרה החברה גם ש"סיימה את יחסיה העסקיים עם הספורטאי כיוון שסירב לשתף פעולה בתום לב עם החקירה של ההאשמות שהועלו על ידי עובדת". 

החברה מסרה שהעובדת דיווחה על ההטרדה ב-2018 אך רצתה בתחילה להימנע מחקירה כדי שהסיפור לא יתפרסם. לדבריה, היא הזמינה חקירה בלתי תלויה של הנושא שנה מאוחר יותר, לאחר שהעובדת הסכימה לכך. שמה של המתלוננת לא פורסם. "אנו ממשיכים לכבד את פרטיותה של העובדת וגם מכירים בכך שזו הייתה חוויה ארוכה וקשה עבורה", אמרה נייקי. 

ניימאר הכחיש ב-2019 האשמות אחרות בגין אונס, אשר לא הגיעו לבסוף לבית משפט.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות