אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נדל"ן ותשתיות 2021

"הדירות להשכרה לטווח קצר והאיקומרס הושפעו מהקורונה בצורה דומה"

את הדברים אמרה הנשיאה וה-COO של חברת Guesty, ורד רביב שוורץ, בכנס נדל"ן ותשתיות של כלכליסט. רביב שוורץ: "אנשים לא יכלו ללכת למלונות, ניסו פעם ראשונה דירה - וראו כי טוב"

30.05.2021, 12:28 | מאיר אורבך

Guesty היא חברת תוכנה לניהול נכסים לטווח קצר, שעובדת עם מותגי על כמו AirBnB ו-Booking.com. משבר הקורונה היכה בחברה קשות בתחילתו, אבל זמן לא רב אחרי  המכה הגיעה ההמראה. "עולם הדירות התאושש מהר מאוד לעומת תחום המלונאות", אמרה הנשיאה וה-COO של החברה, ורד רביב שוורץ, בכנס נדל"ן ותשתיות של כלכליסט.

"ביום אחד במרץ השמיים נפלו עלינו, אבל למזלנו בגלל שאנחנו פעילים ב-80 מדינות ראינו את זה מגיע. זה התחיל באוסטרליה והמשיך לכיוון אירופה, חשנו שאנחנו צריכים לעשות צעדים ומהר מאוד, כבר בתחילת מרץ, פנינו לדירקטוריון שלנו ואמרנו שצריך לעשות התאמות. הבנו שאנחנו במצב של מלחמה. כל עובדי החברה  התגייסו לחשוב איך מתקדמים ואיך מסייעים ללקוחות שלנו להצליח לשנות את היעדים שלהם. במקום תיירות גלובלית, תיירות מקומית. מה אני צריך לעשות כדי למשוך תיירות מקומית, מה אני צריך שיהיה לי בדירה כדי שתיירים מקומיים יגיעו אליי. בעזרת הסיוע של התעשיה - לקוחות וגם משקיעים - שהתגייסו ואמרו 'אנחנו איתכם', הצלחנו לעבור את המשבר יפה מאוד. מיוני התחלנו לראות את העלייה בחזרה בשווקים".

כל כך מהר היתה התאוששות?

"אני חושבת שזה היה תחום הדירות, לא המלונות. במלונות עד היום רואים את המשברים, אולי קצת פחות כי יש מקומות שחזרו, אבל היתרון של דירות הוא שבעלי נכסים יכלו להיות מאוד גמישים מחשבתית ולעשות שינויים והתאמות. הרבה אנשים עשו שינויים בחיים שלהם וניצלו את התקופה לנסות לגור בערים אחרות, הלקוחות הוציאו דירות להשכרה חודשית או ארוכה יותר. צפוף לך בעיר? בא תברח לגור בכפר. ראינו את הדירות יוצאות באיטיות מהמשבר. הקיץ היה יפה מאוד, עם נסיעות מקומיות. במדינות גדולות כמו בארצות הברית ואוסטרליה יש מקום מספיק לטייל בתוך המדינה".

ורד רביב שוורץ ורד רביב שוורץ ורד רביב שוורץ

"התחלנו לחשוב מה אנחנו עושים עם החברה בעקבות ההתאוששות, ועשינו שתי רכישות משמעותיות של שתי חברות שלא היו במצוקה בגלל המצב. לא קנינו חברות בקשיים, חיפשנו חברות טובות עם מוצר טוב - אבל עם נכונות והבנה שאם לא נתאחד ונעשה קונסולידציה בענף שלנו, לכולם יהיה קשה. אני חושבת שמשבר הקורונה עשה לדירות מה שהוא עשה לאיקומרס: אם יש לך קרוב שמעולם לא עשה רכישה אונליין כי הוא הולך רק לחנויות, פתאום אין ברירה. כך גם בעולם שלנו: אנשים לא יכלו ללכת למלונות, ניסו פעם ראשונה דירה וראו כי טוב. בעצם האיכות היא אותה איכות, אבל יש לי יותר שטח, יש לי מטבח, יש לי מקום לעבוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות