אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נדל"ן ותשתיות 2021

"לחברות הבנייה אין תמריץ להשקיע בהכשרת עובדים"

כך אמר שי בירן, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה, בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט". לדבריו, "בענף הבנייה יש כשל שוק בסיסי - אין נאמנות של עובדים למעסיקים ויש קבלני משנה. כך יוצא שבכל פרויקט מעסיקים עובדים חדשים"

30.05.2021, 14:33 | אמיתי גזית

"בענף הבנייה יש כשל שוק בסיסי שבגללו למעסיקים אין תמריץ להשקיע בהכשרת עובדי בניין", אומר שי בירן, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה", בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט". 

קראו עוד בכלכליסט:

על פי בירן, כשל השוק נובע מכך ש"הנאמנות של עובדים למעסיקים בענף הבנייה אינה גבוהה. יש מצבים שבהם בכל פרויקט מעסיקים עובדים חדשים. בנוסף, פרויקט בנייה הוא מגדל בבל של שלבים. יש קבלן מבצע וקבלני משנה, כל אחד מהם מביא עמו את העובדים שלו, והקבלן המבצע לא מכיר אותם. בגלל הסיבות האלה אין תמריץ לחברות הבנייה להשקיע בהכשרת עובדים, ומפני שאין ביקוש לקורסי הכשרה, אין מוסדות להכשרת עובדים. 

"כדי להתמודד עם כשל שוק כזה, צריך לייצר תשתיות ענפיות. הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה, שאני עומד בראשה, היא תשתית ענפית לדוגמה. אבל בסוף הזרועות שלה מוגבלות. כדי להתמודד בצורה שורשית עם כשל השוק הזה, צריך הסדרת מקצועות הבנייה בהתאם לצורכי הענף; מימון ממשלתי להכשרות, פיתוח שיאפשר לענף לקלוט כל הזמן עובדים מיומנים; ומידע סטטיסטי מהימן שממנו נוכל לדעת מהם המקצועות החסרים. כך נייצר ענף בנייה בטוח יותר, עם פריון עבודה גבוה יותר, לטובת המשק, לטובת הקבלנים ולטובת רוכשי הדירות".

שי בירן, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה שי בירן, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה שי בירן, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות