אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחלוקת מס מעכבת מכירת חלק מפסגות לרני צים צילום: מאיר אדרי

בלעדי

מחלוקת מס מעכבת מכירת חלק מפסגות לרני צים

נבחנת אפשרות לבצע את העסקה בשתי פעימות: פסגות ני"ע ולאחר מכן פסגות קרנות נאמנות

31.05.2021, 07:02 | גולן חזני ועירית אבישר

מחלוקת עם מס הכנסה מעכבת את החתימה על מכירת בית ההשקעות פסגות לקבוצה בהובלת ווליו קפיטל, שבראשות רני צים. כך נודע ל"כלכליסט". בסוף השבוע האחרון הסתיימה תקופת הבלעדיות למכירת הנכסים לקבוצה. פרטי העסקה כבר סוכמו, אולם מחלוקת עם מס הכנסה בסוגיית מס הקשורה לפסגות קרנות נאמנות מונעת את השלמתה. ככל הידוע, כבר הושגו הסכמות מסוימות עם רשויות המס, אולם אלה חזרו בהן בהמשך.


קראו עוד בכלכליסט:צים. הבלעדיות הסתיימה בסוף השבוע, צילום: מאיר אדרי צים. הבלעדיות הסתיימה בסוף השבוע | צילום: מאיר אדרי צים. הבלעדיות הסתיימה בסוף השבוע, צילום: מאיר אדרי


כעת נבחנת האפשרות להשלים את העסקה בשני שלבים: בשלב הראשון תירכש פסגות ני"ע, שהיא החברה של פסגות בבורסה, וכן מנהלת את פעילות התיקים בהיקף של 50 מיליארד שקל, ואין לגביה סוגיות מס; בשלב השני, שיתבצע בתוך חודש, תימכר גם פעילות קרנות הנאמנות, המנהלת יותר מ־40 מיליארד שקל. ככל הידוע, בעבור שני הנכסים יחד אמורה הקבוצה בראשות רני צים לשלם כ־400 מיליון שקל.

בית ההשקעות פסגות נמצא כיום בשליטת אלטשולר שחם גמל ופנסיה, לאחר שהעברת הבעלות מקרן אייפקס הושלמה באחרונה בעסקה לפי שווי של 910 מיליון שקל. אלא שבאלטשולר שחם מעוניינים רק בפעילות הגמל והפנסיה של פסגות, ומתכוונים למכור את שאר הפעילויות כמקשה אחת לקבוצה בראשות רני צים, יואן קדוש ומשקיעים אמריקאים. מי שעוד התמודדו על רכישת הנכסים היו בתי ההשקעות אקסלנס ומור, שאף הציעו מחיר גבוה משל הקבוצה של צים, אלא שבאלטשולר נוטים להעדיף את האחרונה, בנימוק שהיא תותיר את פסגות גוף עצמאי, וכן היות שהיא התחייבה לקלוט את כל העובדים בתחומים הנרכשים. בווליו קפיטל כבר החלו להיערך למימון העסקה, ובאחרונה הודיעה החברה כי תיטול הלוואה של 65 מיליון שקל מצים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות