אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בלי הקורונה אולי לא היו מכניסים לעולם את הזום למערכת הבריאות" צילום: ריקי רחמן

30 דקות או פחות

"בלי הקורונה אולי לא היו מכניסים לעולם את הזום למערכת הבריאות"

לקורונה היו ויש השלכות הרסניות, אבל היא גם הובילה לקיצור תהליכים ושינויים בתחומים רבים. ד"ר טל פטלון, מנהלת מכון המחקר של מכבי שירותי בריאות, מסבירה איך השפיעה המגפה על מערכת הבריאות ואילו חידושים נראה בשנים הבאות

31.05.2021, 14:13 | שירות כלכליסט

חמש עשרה שנים של חדשנות טכנולוגית נדחסו לחודשים ספורים - כך מתארת ד"ר טל פטלון, מנהלת מכון המחקר והחדשנות קאהן סגול מכבי, את אפקט הקורונה. "מדידת חום מרחוק זו לא טכנולוגיה שהמציאו עכשיו - זה היה קיים, אבל הקורונה הורידה חסמים ועכשיו הכניסו אותה", והדבר נכון גם לביקור רופא מרחוק באמצעות צ'אט או זום. פטלון אומרת כי ללא הקורונה, "היינו יכולים למות ולא להכניס את הזום למערכת הבריאות. אנשים לא היו רואים את הצורך".

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

ד"ר פטלון, רופאת משפחה וחדר מיון, היא כנראה חלומה של כל אמא יהודיה, כשעל הדרך השלימה גם תואר במשפטים. היא עדיין מקדישה יום בשבוע לפגישת מטופלים כרופאה מהשורה, ובשאר הזמן בוחנת טכנולוגיות חדשות שאפשר לשלב במכבי. "אני לא מחפשת טכנולוגיה קיימת להטמעה", היא מסבירה, אלא טכנולוגיות חדשות וסטארט-אפים ממש בראשית דרכם - אפילו בלי מוצר או רעיון מגובש סופית. כיום, למשל, במכון המחקר עובדים על פלטפורמה דיגיטלית לאשפוז בית.

ד"ר טל פטלון, צילום: ריקי רחמן ד"ר טל פטלון | צילום: ריקי רחמן ד"ר טל פטלון, צילום: ריקי רחמן

איך עושים חדשנות בגוף כמו מכבי, באיזו צורה סטארט-אפים יכולים לעבוד עם קופת חולים שמחזיקה מאגרי מידע מסודרים על כל מטופל במשך שלושים שנה ואילו טרנדים עתידניים יאמץ עולם הבריאות יאמץ בשנים הקרובות - מרפואה מותאמת אישית ועד רפואת חלל. כל התשובות בפרק חדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

"בלי הקורונה אולי לא היו מכניסים לעולם את הזום למערכת הבריאות"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"בלי הקורונה אולי לא היו מכניסים לעולם את הזום למערכת הבריאות"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק. 

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות