אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

השקעות ESG

"השקעות ESG שומרות על התשואה ומפחיתות סיכונים"

את הדברים אמר רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, במסגרת כנס השקעות ESG של כלכליסט. עוז: "מכיוון שאנחנו רואים בנושא הזה מנוף לייצר מומנטום ושינוי, אנחנו דוגלים בגישת ההידברות, בלראות מגמה של שינוי ושיפור בחברות"

31.05.2021, 13:04 | מעין מנלה

"השקעות ESG מפחיתות את הסיכונים ואת הסיכוי לפגוש בעתיד באיזושהי בעיה באותה השקעה. זה לא פחות חשוב משמירה על תשואה גבוהה", כך אמר רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, בשיחה עם כתבת כלכליסט סופי שולמן, במסגרת כנס השקעות ESG של כלכליסט.

מגדל הפכה לגוף המוסדי הגדול ביותר בהשקעות באנרגיה מתחדשת, ולדברי עוז הסיבה לכך היא שתי תפיסות שהתנקזו למקום אחד: "מצד אחד אסטרטגיית ההשקעות שלנו, שבה יש לנו מיקודים שונים ואחד מהם זה השקעות בתשתית - במקרה הזה האנרגיות המתחדשות; ומצד שני היותנו המוסדי הראשון שהרים את דגל ה-ESG בישראל, לא כמסלול בודד אלא כתפיסת עולם, כמדיניות השקעות מתוך ראייה שאנחנו יכולים לעשות גם לעשות טוב לעמיתים שלנו וגם להשפיע על המגמות בחברה. לכן אנחנו מיישמים אסטרטגיית ESG על כלל תיק ההשקעות שלנו". 

ישנן שתי גישות להשקעות ESG: הראשונה היא להסתכל על סולם ציונים ולשים רף, והשנייה היא של הידברות – לקיים דיאלוג עם החברות על מנת לראות את השיפור לאורך זמן. "מכיוון שאנחנו רואים בנושא הזה מנוף לייצר מומנטום ושינוי, אנחנו דוגלים בגישת ההידברות, בלראות מגמה של שינוי ושיפור בחברות. בהתאם, זהו אחד הפרמטרים לפיהם אנחנו בוחנים השקעות", אמר עוז. 

לדבריו, מדיניות מגדל ביטוח אמורה להוביל את החברה ליעד מדיד: " מצד אחד לקחנו התחייבות - להפחית בכל שנה ב-10% את אותן חברות שלא עומדות בכללים שקבענו. מצד שני, בכל שנה אנחנו מתחייבים לשים 3 מיליארד שקל בהשקעות שיש בהן ערך חיובי. השילוב של שני המרכיבים צריך להביא אותנו לכך שבטווח של עשר שנים מעכשיו, כלומר עד 2030, כל תיק ההשקעות שלנו יהיה ESG compliant. כלומר, אנחנו לוקחים על עצמנו מחוייבות ליישם את זה בכל תיק ההשקעות". לדברי עוז, "כל מי שנשאר מאחור ולא מתאים את עצמו - ימצא את עצמו מתמודד בסביבה עסקית כאשר יש עליו יותר מגבלות ויותר קשיים".

רן עוז מנכ"ל מגדל ביטוח כנס ESG, צילום: פזית עוז רן עוז מנכ"ל מגדל ביטוח כנס ESG | צילום: פזית עוז רן עוז מנכ"ל מגדל ביטוח כנס ESG, צילום: פזית עוז

לדברי עוז, גז טבעי אינו מוגדר כאנרגיה ירוקה, "אבל כן באיזשהו שלב באמצע - וכך אנחנו שוב חוזרים לאיזה צעדים עושים. אף חברה היא לא נקייה לחלוטין, ובדרך כלל אף חברה היא גם לא שחורה לחלוטין. גם לחברות הטובות ביותר עדיין יש מקום לשיפור. השאלה היא עד כמה החברות מאמצות את התפיסה הזאת, ומתחילות לטפל באותן השפעות שיש להן".

במקביל להכרזה על מדיניות ESG של מגדל ביטוח בהשקעות, אחד האלמנטים הראשונים היה מתן דוגמא אישית. "אנחנו נוקטים במספר רב של צעדים, וזה מתחיל מנושא של חיסכון בחשמל דרך השקעות במערכות חכמות, חיסכון במים, איסור שימוש בכלים חד פעמיים, הקטנת והפחתת ההדפסות עד כמעט הכחדת הדואר הפיסי. יש צעדים רבים שאנחנו עושים בתוך החברה, כאשר חלק גדול מהם מגיע מלמטה, מהעובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות