אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צו השעה- הארכת תוקפה של תמ"א 38

עו"ד דן הלפרט מסביר מדוע דווקא עכשיו, רגע אחרי מבצע "שומר החומות", ברור יותר מתמיד הצורך בדחיית מועד הביטול של תמ"א 38

31.05.2021, 13:06 | בשיתוף מערכת שורת הרווחתמ"א 38 היא תוכנית ארצית שנולדה מתוך צורך לחזק ולמגן בניינים ישנים מפני רעידות אדמה. במסגרת התוכנית עוברים הבניינים תהליך של חידוש, חיזוק ומיגון הכולל, בין היתר, גם הוספת ממ"ד לכל דירה. כך, למעשה, תמ"א 38 מעניקה לדיירים לא רק מיגון מפני רעידות אדמה אלא גם מיגון חיוני נוסף מפני איום ממשי ותדיר הרבה יותר – איום הטילים אותו חווינו על בשרנו ממש לאחרונה.

מבצע "שומר החומות" חשף מציאות מדאיגה – יותר מ-60% מהדירות בישראל הן דירות ישנות שאינן כוללות ממ"ד ולכן אינן ממוגנות בפני טילים ורקטות. מול נתון זה ברורה החיוניות של תמ"א 38, אך לנוכח מועד ביטול התוכנית - אוקטובר 2022 - קשה לראות כיצד ניתן יהיה לספק פתרון לכל אותם אזרחים שהמרחב המוגן היחיד שעומד לרשותם בשעת ירי טילים הוא חדר המדרגות.

בשיחה עם עו"ד דן הלפרט, מומחה לנדל"ן, מקרקעין והתחדשות עירונית, שמענו על חשיבות ההארכה של תמ"א 38, על הסיבות שבגללן פרויקטים קיימים מתעכבים או לא יוצאים לפועל, על בחירת הממשלה להתבצר בעמדתה אל מול הלחץ הגובר לדחיית הביטול ולהארכת תוקפה של התוכנית ועל הקשר בין ביטול התוכנית לבין עליית מחירי הדיור. צפו


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות