אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריוס נכט מוביל השקעה של 37 מיליון דולר ב-DayTwo

מריוס נכט מוביל השקעה של 37 מיליון דולר ב-DayTwo

החברה מפתחת טכנולוגיות ומוצרים לחולי סוכרת ולסובלים מבעיות מטבוליות. הגיוס הנוכחי מעלה את היקף ההשקעות הכולל בחברה ל-85 מיליון דולר. המנכ"לית ליהיא סגל: "אנחנו חלק מכל צמיחת הבריאות הדיגיטלית שקפצה במאות אחוזים"

31.05.2021, 16:05 | מאיר אורבך

חברת DayTwo, המפתחת טכנולוגיות ומוצרים לשיפור הבריאות של אנשים המתמודדים עם סוכרת ומחלות מטבוליות, גייסה 37 מיליון דולר. החברה הבינה שאם בעבר השירות שלה היה חשוב, הרי במהלך מגפת הקורונה הטכנולוגיה שלה הפכה להיות קריטית. 

קראו עוד בכלכליסט:

את הגיוס הובילו קרן aMoon של מריוס נכט וד"ר יאיר שינדל, אליו הצטרפו משקיעים קיימים נוספים 10D ו-Cathay Ventures, בנוסף למשקיעים החדשים - פועלים שוקי הון, קרן La'maison ו-Micron Ventures. הגיוס הנוכחי מעלה את היקף ההשקעות הכולל בחברה ל-85 מיליון דולר.

חברת DayTwo נוסדה על ידי מריוס נכט (ממייסדי צ'ק פוינט וקרן aMoon) יחד עם ליהיא סגל (מנכ"לית) ויובל אופק. 

ליהיא סגל, מנכ"לית וממייסדי DayTwo, צילום: סמדר כפרי ליהיא סגל, מנכ"לית וממייסדי DayTwo | צילום: סמדר כפרי ליהיא סגל, מנכ"לית וממייסדי DayTwo, צילום: סמדר כפרי

סגל אמרה ל"כלכליסט" כי "הסבב מגיע אחרי שהצגנו השפעה משמעותית בארצות הברית. אנחנו מוכרים  למעסיקים ולחברות ביטוח תוכנית רב-שנתית לאנשים שיש להם סוכרת 2 ואף לטרום-סוכרת ולכבד שומני ומחלות מטבוליות. התוצאות של הטיפול שלנו הראו שיפור משמעותי אצל אנשים רבים אשר שיפרו בצורה משמעותית את ערכי הסוכר שלהם. למעסיקים זה מאפשר הורדת עלויות טיפול, שזו הסיבה העיקרית שהם מימנו את הטיפול. הראינו להם הורדה בעלויות של תרופות יקרות עד כדי הפסקה של המחלה".

סגל ציינה שהחברה חתמה על הסכמים עם חברות הביטוח הגדולות בארצות הברית. "אנחנו חלק מכל צמיחת הבריאות הדיגיטלית שקפצה במאות אחוזים. עכשיו כל המחלות האלו קיבלו משנה חשיבות לניהול המחלה, ובעיקר לתוכניות כמו שלנו שנעשות מרחוק. הקורונה הראתה שהתחום שלנו הולך לפרוץ בגדול בשנים הקרובות, גם בזכות העבודה מרחוק, אבל גם בזכות העובדה שהוא נותן מענה לכל אותם בעלי מחלות רקע".

מריוס נכט מריוס נכט מריוס נכט

החברה מעסיקה כיום 130 עובדים, מתוכם כ-80 בישראל, ועל פי סגל היא תגדיל משמעותית את מספרם בישראל ובארצות הברית - השוק המרכזי של החברה. 

המוצר הראשון של DayTwo, המשרת למעלה מ-70 אלף משתמשים בישראל ובארצות הברית, מבוסס על מחקר וטכנולוגיה פורצי דרך שפותחו במכון ויצמן על ידי הפרופסורים ערן סגל וערן אלינב. המוצר מבוסס על שימוש בבינה מלאכותית, ריצוף דנ"א של חיידקי המעי (מיקרוביום), מידע רפואי ומידע אישי התנהגותי כדי להתאים באופן אישי לכל משתמש את התזונה (precision nutrition) במטרה לאזן את רמות הסוכר בדם לאחר הארוחה. 

סבב ההשקעה הנוכחי מגיע לאחר שהחברה הציגה אימפקט קליני משמעותי של המשתתפים בתוכנית של DayTwo בארצות הברית, כולל שיפור ערכי הסוכר בדם וירידה משמעותית בעלויות ביטוחי הבריאות. בעקבות התוצאות החיוביות החברה חתמה עסקאות עם מעסיקים גדולים, מערכות בריאות וחברות ביטוח מובילות בארצות הברית, ובהן אחת משלוש חברות הביטוח הגדולות בארצות הברית. המוצר של החברה משווק בארצות הברית דרך ארגוני בריאות, ביטוחי בריאות ומעסיקים.

ד"ר יאיר שינדל, שותף מייסד ומנהל קרן aMoon, צילום: תומי הרפז ד"ר יאיר שינדל, שותף מייסד ומנהל קרן aMoon | צילום: תומי הרפז ד"ר יאיר שינדל, שותף מייסד ומנהל קרן aMoon, צילום: תומי הרפז

בשוק הישראלי החברה מקיימת שיתוף פעולה ענף עם שירותי בריאות כללית, המספקת את המוצר בהנחה למבוטחיה. בנוסף החברה צפויה להשיק שיתוף פעולה עם מכבי שירותי בריאות.

ד"ר יאיר שינדל, שותף מייסד ומנהל קרן aMoon: "היכולת של DayTwo להנגיש רפואה מותאמת אישית מרחוק באמצעות אלגוריתם מבוסס בינה מלאכותית תמשיך להשפיע באופן חיובי על עולם הרפואה בכלל ועולם הסוכרת והמחלות המטבוליות בפרט. אני שמח על האפשרות שלנו לקחת חלק ולסייע בצמיחה של החברה בשווקים הגלובליים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות