אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית תמכור מל"טים למדינה באסיה ב-200 מיליון דולר צילום: בלומברג

התעשייה האווירית תמכור מל"טים למדינה באסיה ב-200 מיליון דולר

העסקה כוללת דגמים שונים של מל"ט הרון, שירות וחלפים. מתחילת השנה חתמה תע"א על עסקאות למכירת הרון בכ-300 מיליון דולר

01.06.2021, 11:20 | אודי עציון

חודשיים אחרי שהפסידה לאלביט עסקת מל"טים עם מדינה באסיה פסיפיק בכ-300 מיליון דולר, מדווחת התעשייה האווירית (תע"א) על עסקת ענק משלה בתחום המטוסים הלא מאוישים.

קראו עוד בכלכליסט:

תע"א תמכור למדינה באסיה מל"טי הרון מדגמים שונים, שירות וחלפים עבורם בסכום של כ-200 מיליון דולר. מדובר במדינה שכבר מפעילה מל"טי הרון, ועסקה שלישית השנה למטוס התצפית והסיור הלא מאויש, מה שמביא את מכירותיו מתחילת השנה לכ-300 מיליון דולר. ב-2020 דיווחה החברה על עסקה נוספת, בהיקף של כמה עשרות מיליוני דולרים, להחכרת מל"טי הרון לסיור ימי.

מל"ט הרון של התעשייה האווירית, צילום: אלון רון, התעשייה האווירית מל"ט הרון של התעשייה האווירית | צילום: אלון רון, התעשייה האווירית מל"ט הרון של התעשייה האווירית, צילום: אלון רון, התעשייה האווירית

הרון נמכר והוחכר כבר ל-21 לקוחות ברחבי העולם, שהראשון שבהם היה חיל האוויר הישראלי. מל"טי הרון של החיל הופעלו באינטנסיביות במבצע שומר החומות, וזוכים גם לשימוש רב בחיל האוויר ההודי, שלפי פרסומים במדינה החליט לחמש אותם בטילים.

מנכ"ל התעשייה האווירית בועז לוי: "חתימה עסקה זו מבטאת באופן מובהק את שביעות הרצון של לקוחותינו ברחבי העולם מהביצועים המבצעיים והטכניים של מערך מל"טי ההרון. לקוחותינו בוחרים בו למילוי מגוון רחב של משימות איסוף מודיעין, במגוון מתארי קרקע ומזג אוויר שבהם הוא פועל מבצעית".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות