אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינות יצרניות הנפט ממשיכות בהעלאת רמות התפוקה צילום: שאטרסטוק

המדינות יצרניות הנפט ממשיכות בהעלאת רמות התפוקה

מדינות אופ"ק והשותפות, בהובלת רוסיה, החליטו על המשך ההקלה המדורגת במדיניות קיצוץ התפוקה של הנפט, לנוכח עליית מחירי הנפט בחודשים האחרונים; רמות הייצור יועלו ב-2.1 מיליון חביות ליום, עד לסוף חודש יולי - בתחילת יולי תתכנס הקבוצה לשם קביעת המדיניות בהמשך הדרך; מחיר הנפט מסוג WTI עולה 2.6% ל-68.1 דולר לחבית

01.06.2021, 18:51 | חדשות חוץ

מדינות אופ"ק והשותפות (בהובלת רוסיה) החליטו היום על המשך ההקלה המדורגת במדיניות קיצוץ התפוקה של הנפט, לנוכח ההתחזקות של מחירי הסחורה בחודשים האחרונים.


קראו עוד בכלכליסט:


בהתאם להחלטה העקרונית שהתקבלה באפריל השנה, החברות אישרו תוספת של 2.1 מיליון חביות ליום - הסדר שיהיה תקףעד לסוף יולי – חברי הקבוצה ייפגשו שוב ב-1 ביולי על מנת להגיע להסכמה על רמות ההפקה בהמשך הדרך. 

מחיר הנפט מסוג WTI עולה 2.6% ל-68.1 דולר לחבית; מחיר הברנט עולה ב-1.8% ל-70.6 דולר לחבית. 


קידוח נפט, צילום: שאטרסטוק קידוח נפט | צילום: שאטרסטוק קידוח נפט, צילום: שאטרסטוק


הפגישה היום של יצרניות הנפט הגדולות בעולם התקיימה במתכונת וירטואלית. "היצרניות הסכימו כבר באפריל להוסיף 2 מיליון חביות ביום לייצור עד יולי, התחייבות שהם כנראה ידבקו בה", הגיב האנליסט מריוס האדיקריואקוס מחברת XM.com. 

"מחירי הנפט נסחרים ברמה גבוהה יותר מאז ההכרזה, מה שרק יגרום להם להיות בטוחים יותר בכך שהשוק יוכל לספוג עליות מכוונות מסוימות בייצור. התגובה היום תהיה תלויה בעיקר ברמזים בנוגע לעליות עתידיות בייצור, מעבר למה שכבר הוסכם", הוסיף.

לפי אנליסט מ-Swissquote, הנפט שנצבר בחודשי המגפה כבר כמעט ונגמר, "ובמחצית השנייה של השנה אנחנו עלולים לראות ירידה חדה בעתודות הנפט, כך לפי התחזית האחרונה של אופ"ק". לדבריו, הירידה הזו תיצור את הצורך בשאיבה נוספת של נפט. עוד הוסיף כי הסרת הגבלות הקורונה והעלייה המחודשת בפעילות הכלכלית בשילוב עם התחזיות המשופרות לטיסות בינלאומית, יעלו את הביקוש העולמי לנפט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות