אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אול-יר חדלת הפירעון: אנו מחפשים משקיע חדש צילום: אורן פרוינד

אול-יר חדלת הפירעון: אנו מחפשים משקיע חדש

הנהלת חברת הנדל"ן האמריקאית שכרה בנקאי השקעות לצורך איתור משקיע חדש, וטוענת כי קיבלה הצעות לא מחייבות; במקביל היא מגבשת חלופה של הסדר לחוב של 2.4 מיליארד שקל כלפי מחזיקי האג"ח

01.06.2021, 17:22 | יניב רחימי

האם אול-יר תמצא משקיע שיוביל אותה לדרך חדשה? חברת הנדל"ן האמריקאית שהגיעה לחדלות פירעון - כשעל כתפיה רובץ חוב של 2.4 מיליארד שקל - מעדכנת את מחזיקי האג"ח בהתפתחויות האחרונות. העדכון נדרש שכן אול-יר לא מפרסמת דו"חות כספיים מאז אוגוסט 2020.


קראו עוד בכלכליסט:ההנהלה החדשה של אול-יר, שמונתה על ידי הנאמן למחזיקי האג"ח, ממשיכה לפעול לאיתור משקיע לחברה. לצורך כך היא שכרה את שירותיו של בנקאי להשקעות שהציג מספר הצעות בלתי מחייבות מטעם משקיעים פוטנציאליים. 

המתווה המסתמן מההצעות שהתקבלו כולל הזרמת הון לחברה, ארגון מחדש של החוב כלפי הסדרות הלא מובטחות (ב', ד') במתכונת שתכלול רכיבי מזומן, פריסת סכום קצוב ו"אפסייד" עתידי. 

ההצעות משקפות ערך כלכלי שמשמעו מחיקת חוב בשיעור משמעותי לחוב הבלתי מובטח. בשלב זה הנהלת אול-יר, ביחד עם נציגות מחזיקי האג"ח, מנהלת משא ומתן במטרה להביא לשיפור ההצעות כדי לגבש אותן להסדר חוב שיובא בפני מחזיקי איגרות החוב ובפני בית המשפט. 

במקביל הנהלת אול-יר מגבשת מתווה אלטרנטיבי של הסדר חוב לפיו חלף הכנסת משקיע, החברה תמשיך לפעול באמצעות ההנהלה הנוכחית להשבחת נכסי החברה ומקסום התמורה שתתקבל ממימושם.

בנוגע לנכס דניזן-בושוויק (שלב א'), המשועבד להבטחת החוב כלפי מחזיקי האג"ח (סדרה ה'), אול-יר מעדכנת כי התקשרה עם ברוקר לשם קידום וטיפול בהליך מכירה סדור של שני השלבים בפרויקט. הנהלת אול-יר שואפת למכור את שני שלבי הפרויקט כיחידה אחת. נכון להיום, התקבלו מספר הצעות לא מחייבות לרכישת שני השלבים, ובימים אלו מתקיים הסיבוב השני של המכרז.

בנוגע לנכס The William Vale Complex, המשועבד להבטחת החוב כלפי מחזיקי האג"ח (סדרה ג'), צוין שמשבר הקורונה פגע משמעותית בענף המלונאות, ולפי ההערכות שנשכרו על ידי הנאמן והנציגות, התאוששות בענף המלונאות בניו יורק צפויה בטווח של ארבע-חמש שנים.

בשלב זה הנהלת אול-יר החלה לפעול משפטית נגד השוכרת של המלון שחדלה לשלם את דמי השכירות החל מפברואר 2021. כמו כן נבחנת האפשרות לנקיטת פעולות משפטיות נגד הערבים להסכם השכירות, יואל 


פרויקט אול יר בברוקלין, צילום:  אורן פרוינד פרויקט אול יר בברוקלין | צילום: אורן פרוינד פרויקט אול יר בברוקלין, צילום:  אורן פרוינד


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות