אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם סוגרים את הברז לסוכני פסגות צילום: אולפן כלכליסט

בלעדי

אלטשולר שחם סוגרים את הברז לסוכני פסגות

באלטשולר שחם החליטו לסיים את ההתקשרות עם הסוכנים של פסגות ודורשים מהם להפסיק למכור קופות גמל ללקוחות

02.06.2021, 07:21 | אלמוג עזר

באלטשולר שחם החליטו לסיים את ההתקשרות עם הסוכנים של פסגות ודורשים מהם להפסיק למכור קופות גמל ללקוחות. ביום חמישי האחרון פנה פסגות לסוכניו ומסר להם כי לאור השלמת רכישתו על ידי אלטשולר שחם גמל ופנסיה, מ־1 ביולי יופסקו תשלומי העמלות לסוכנים. אלטשולר שחם יחתוך בחצי את העמלות שהבטיח פסגות עבור העברת חוסכים אליה עד כה; אלה ישולמו באופן יחסי, על מחצית השנה שבה פסגות היה עצמאי.


קראו עוד בכלכליסט:


מיזוג קופות הגמל של פסגות לתוך אלטשולר שחם יושלם בחודשים הקרובים. מאז פברואר, אז הוחלט על המכירה, פעלו חלק מסוכני הביטוח להעביר לקוחות לתוך פסגות. זאת כדי שמצטרפים חדשים יוכלו ליהנות מהמעבר של קופת גמל שמקורה בפסגות לתוך אלטשולר שחם בתום המיזוג.

סוכני הביטוח של פסגות הציעו דמי ניהול ממוצעים של 0.3% למצטרפים, נמוכים משמעותית מדמי הניהול הנהוגים באלטשולר שחם, 0.7%. הסכם ההצטרפות מחייב את אלטשולר שחם לחמש שנים מתוקף המיזוג שלא להפר תנאים קיימים. באלטשולר שחם היו מודעים למתרחש ולעמלות השמנות גזרו הסוכנים, אך עד האישור הרגולטורי לרכישה לא היו יכולים לעשות דבר.

העסקה אושרה ובשבוע שעבר ביצעו באלטשולר שחם צעד ראשון: ביטול העמלה החד־פעמית שמקבל סוכן עם צירוף לקוח לפוליסה (היקף). בנוסף הורו לפסגות לבטל את הסכם ההתקשרות מול הסוכנים מיום מיזוג קופותיה לאלטשולר שחם.

לפי רשות שוק ההון, פסגות כבית השקעות עבד עם 448 סוכנויות (32% מהסוכנויות בישראל) ו־995 סוכנים (18%); באלטשולר עובדים עם 664 סוכנויות (47%) ו־2,147 סוכנים (39%).

אלטשולר שחם השוותה את מדיניות הניהול של פסגות לקופותיה. ממועד המיזוג, העברות של קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה בין הגופים לא תזכה בעמלת היקף או נפרעים (עמלה למשך ההישארות בפוליסה).


גלעד אלטשולר, צילום:  אולפן כלכליסט גלעד אלטשולר | צילום: אולפן כלכליסט גלעד אלטשולר, צילום:  אולפן כלכליסט


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות