אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יתגלגל לרוכשים? דמרי דיווחה על התייקרות חומרי הבנייה צילום: עמית שעל

יתגלגל לרוכשים? דמרי דיווחה על התייקרות חומרי הבנייה

במקביל לדיווח על צמיחה במכירת דירות ברבעון הראשון, עדכנה חברת הנדל"ן למגורים כי נרשמה עליית מחירים גם בחומרי הבנייה וגם בתעריפי ההובלה של חומרים ארצה - עלויות אלה עלולות לגרור התייקרות במחירי הדירות

02.06.2021, 13:30 | שלומית צור

זינוק בעלויות חומרי הבנייה והשילוח עלול לגרור גידול בעלויות הביצוע, ואף במחירי הדירות. כך עולה מדוחות הכספיים של חברת י.ח דמרי לרבעון הראשון של 2021.  


קראו עוד בכלכליסט:


יגאל דמרי, צילום: עמית שעל יגאל דמרי | צילום: עמית שעל יגאל דמרי, צילום: עמית שעל

"החל מהרבעון הרביעי של שנת 2020 וברבעון הראשון של 2021 נרשמה עליית מחירים ביחס למספר חומרי הבנייה, במיוחד ברזל וחיפויי אבן", ציינה דמרי בדוחות. "כמו כן ישנה עליה משמעותית במחירי השילוח וההובלה של חומרים ארצה. עליה זו עלולה לגרום לגידול בעלות הבנייה, עם זאת עדיין לא ברור האם עליית מחירי השילוח הינה לטווח קצר או לטווח ארוך, ועל כן אין ביכולת החברה לאמוד בשלב זה את השפעת עליה זו על שיעור הרווח הגולמי".

ברבעון הראשון של 2021 פרסמה גם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים המצביעים על עלייה בתשומות הבנייה. לפני הנתונים מתחילת השנה עלה מדד תשומות הבנייה למגורים ב-2.1%, כאשר היזמים מגלגלים את ההתייקרות במחירי הביצוע אל מחירי הדירות עצמן שעלו ב-4.5% בשנה החולפת. 

ההתחזקות נרשמה בעיקר בחומרי הבנייה שרובם מגיעים מחוץ לישראל. כך למשל, מי שקנה דירה "על הנייר" ב-1.5 מיליון שקל, שמחירה צמוד למדד תשומות הבנייה, ספג תוך חמישה חודשים בלבד התייקרות של 37.5 אלף שקל, המתווספים למחיר הרכישה.

בנוסף דיווחה דמרי על צמיחה משמעותית במכירת דירות. בשלושת החודשים הראשונים של 2021 מכרה החברה 182 דירות תמורת 366 מיליון שקל, לעומת 152 דירות בשלושת החודשים הראשונים של 2020 שנמכרו תמורת 222 מיליון שקל. בחודשים אפריל מאי 2021, מכרה דמרי 142 דירות. נכון לסוף מרץ 2021, מקימה החברה 2,529 יחידות דיור ב-16 פרויקטים ברחבי הארץ. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות