אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים רכשה מגרש בשכונת רוממה בירושלים ב-188 מיליון שקל צילום: שלו שלום

אזורים רכשה מגרש בשכונת רוממה בירושלים ב-188 מיליון שקל

על הקרקע שאותה רכשה אזורים עם שותף, חלה תב"ע מאושרת להקמת 144 יחידות דיור - באזורים יקדמו תוכנית חדשה שתרחיב את זכויות הבנייה במקום

03.06.2021, 14:59 | שלומית צור

חברת אזורים דיווחה היום (ה') לבורסה לניירות ערך, כי רכשה עם שותף מקומי, מגרש ברחוב אליהאב בשכונת רוממה בצפון מערב ירושלים המיועד למגורים תמורת 188 מיליון שקל. מדובר במגרש בן 6.8 דונם - אחד המגרשים האחרונים המיועדים לבנייה בשכונה, שנרכש מבעלי קרקע פרטיים. 

קראו עוד בכלכליסט:


170 מיליון שקל מהסכום שולם לבעלי הקרקע, ו-18 מיליון שקל לפינוי דייר מוגן במגרש - עליו פועל כיום מפעל לדודי שמש. על המגרש חלה תוכנית בנין עיר מאושרת להקמת 144 יחידות דיור ושטחי מסחר ובכוונת אזורים לקדם תוכנית חדשה שתגדיל את זכויות הבנייה במגרש. להערכת החברה היקף ההשקעה הכולל בפרויקט יעמוד על 439 מיליון שקל, ורף ההכנסות הצפוי על כ-520 מיליון שקל. 

בחודשים האחרונים ביצעה אזורים שורה של עסקאות בירושלים. כך למשל, באפריל האחרון רכשה אזורים בעסקה משותפת עם דלק נכסים מגרש שלן 4.7 דונם בצומת פת בירושלים עליו פועלת תחנת דלק, תמורת 92.5 מיליון שקל - הרוכשות יקדמו על המגרש פרויקט מגורים של למעלה מ-200 יחידות דיור. 

באותו החודש חתמה אזורים גם על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע ברחוב קצנלבוגן בהר נוף לקמת פרויקט מגורים בן 240 יחידות דיור ושטחי מסחר על מגרש בן 4.7 דונם. בנוסף לכך, לפני שנה רכשה אזורים במסגרת הליך פירוק שיתוף מגרש בשכונת בית הכרם לקמת מגדל מגורים בן 30 קומות ו-150 דירות תמורת 115 מיליון שקל. 

בנוסף לעסקאות אלה, מקדמת אזורים מספר פרויקטים של פינוי בינוי בעיר. אזורים אף התמודדה במכרז לרכישת בית חולים שערי צדק הישן, ונתנה הצעה בסך של 500 מיליון שקל, אך הפסידה ביולי 2020 להצעה המתחרה של חברת ישראל קנדה - זו זכתה במכרז עם הצעה של  512 מיליון שקל. 

"ירושלים היא יעד אסטרטגי של אזורים" אמר מנכ"ל אזורים רון אבידן בשיחה עם "כלכליסט" "אנחנו רואים עיר חפצת פיתוח וחפצת יזמים. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז ירושלים מקדמת תכנון בקצב הרבה יותר גבוה ממה שאנחנו מכירים במחוזות אחרים. אנחנו מחפשים נכסים בבירה כל הזמן, ומאמינים בביקושים לירושלים גם מבפנים וגם מבחוץ. די להבחין באנטישמיות שחווה יהדות ארצות הברית כדי להבין זאת". 

לאחרונה פרסמה אזורים את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2021. בתקופה המדווחת מכרה החברה 451 יחידות דיור בהיקף כספי של 856 מיליון שקל. זאת לעומת 153 יחידות דיור בלבד שנמכרו ברבעון המקיבל, בהיקף כספי של 269 מיליון שקל. המחיר הממוצע של יחידת דיור שנמכרה ברבעון הראשון, עומד על 1.9 מיליון שקל, לעומת 1.7 מיליון שקל מחיר ממוצע ברבעון המקביל.  

את אזורים ייצג עו"ד טרי דלויה, ואת המוכרים ייצג עוה"ד אברהם אברמן, ליאת סאס והילה רוז'נסקי ממשרד אפרים אברמזון. 


מנכ"ל אזורים רון אבידן, צילום: שלו שלום מנכ"ל אזורים רון אבידן | צילום: שלו שלום מנכ"ל אזורים רון אבידן, צילום: שלו שלום


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות