אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: להעלות מסים זה לא אפקטיבי, לא חכם ולא מספיק אבי מועלם

ליברמן: להעלות מסים זה לא אפקטיבי, לא חכם ולא מספיק

שר האוצר המיועד אמר את הדברים על רקע הצורך של הממשלה החדשה, לכשתוקם, להקטין את הגירעון ואת החוב הממשלתי - שהגיע לטיריליון שקל. לפי ליברמן, הקואליציה החדשה תתמקד בעיקר בנושאים כלכליים: "האתגר הכי גדול שלנו כרגע הוא לשקם את הכלכלה. צריך להגדיל את התקציב, ולשם כך צריך להגיע להידברות"

03.06.2021, 18:20 | צבי זרחיה

"להעלות מסים זה לא צעד אפקטיבי. להכביד על הקבוצה שעובדת זה לא חכם ולא מספיק"; כך אמר הערב (ה') שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן, בוועידה של ערוץ 13. יצויין שהדברים נאמרו על רקע הצורך של הממשלה החדשה, לכשתוקם, להקטין את הגירעון ואת החוב הממשלתי - שהגיע לטיריליון שקלים. 

קראו עוד בכלכליסט:

ליברמן אמר עוד כי הקואליציה החדשה תתמקד בעיקר בנושאים כלכליים. "מדינת ישראל כבר שנתיים בלי תקציב. אנחנו רואים את נתוני האבטלה, הגירעון ויחס החוב-תוצר ומבינים שהאתגר הכי גדול שלנו כרגע הוא לשקם את הכלכלה. לקפוץ מיעד הגירעון שעומד על 2.5% ל-11.6% - זה דבר בלתי סביר בעליל".

שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן, אבי מועלם שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן | אבי מועלם שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן, אבי מועלם

לדברי ליברמן, "החוב של מדינת ישראל כרגע הוא כטריליון שקל - משמע כל אדם במדינה חייב 100 אלף שקל, ומישהו בסוף משלם. צריך לייצר כאן צמיחה  ולהגדיל את התקציב - ולא את הגירעון. וכדי להגדיל את התקציב צריך להגיע להידברות. בשעה הראשונה שאתיישב על כיסא שר האוצר, אני ארים טלפון לנגיד בנק ישראל, לנשיא התאחדות התעשיינים וליו"ר ההסתדרות לטובת הידברות בנינו. נבוא עם תוכנית כוללת שמטפלת בכל המרכיבים: בהכנסות, בגבייה ובתעסוקה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות