אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסק שוב מרעיד את שוק הקריפטו בציוץ: רומז על "פרידה" מהביטקוין צילום: איי אף פי, אם סי טי

מאסק שוב מרעיד את שוק הקריפטו בציוץ: רומז על "פרידה" מהביטקוין

מייסד טסלה לא מפסיק לטלטל את שוק המטבעות הווירטואליים באמצעות הטוויטר: בציוץ דרמטי דימה זוג שנפרד והוסיף את ההאשטאג #ביטקוין, בתוספת אימוג'י של לב שבור; מחיר הביטקוין יורד ב-6% עד ל-36.4 אלף דולר, האת'ר נחתך ב-6%, הדוג'קוין נופל ב-9%

04.06.2021, 18:17 | חדשות חוץ


הביטקוין רושם נפילה יומית על רקע ציוץ של אלון מאסק, ממנו משתמע שכבר אינו מתלהב ממטבע הקריפטו הגדול בעולם. 


קראו עוד בכלכליסט:


מנכ"ל טסלה צייץ מם שמדמה זוג הנפרד ובו הגבר מצטט שיר של להקת לינקין פארק, והוסיף את ההאשטאג #ביטקוין עם אימוג'י של לב שבור. המטבע נחלש לאחר מכן כמעט ב-6% עד למחיר של 36,432 דולר, כך לפי הנתונים שאספו בקוין מטריקס. 


אילון מאסק על רקע ביטקוין, כל ציוץ שלו מטלטל את שוק הקריפטו, צילום: איי אף פי, אם סי טי אילון מאסק על רקע ביטקוין, כל ציוץ שלו מטלטל את שוק הקריפטו | צילום: איי אף פי, אם סי טי אילון מאסק על רקע ביטקוין, כל ציוץ שלו מטלטל את שוק הקריפטו, צילום: איי אף פי, אם סי טי


ירידות נרשמו גם במטבעות קריפטו נוספים, כשהאת'ר נחלש ב-6% למחיר של 2,650 דולר והדוג'קוין – שנחשב היה למטבע הקריפטו המועדף על מאסק – צולל ב-9% למחיר שנע סביב 36 סנט. 

הביטקוין חווה שנה פרועה למדי, זאת לאחר שבאפריל טיפס לשיא של כמעט 65 אלף דולר, וחודש לאחר מכן מחק מחצית ממחירו. כעת הוא נסחר במחיר הנמוך ביותר מ-40% מהשיא. עם זאת, הוא רושם עלייה של 30% מתחילת 2021.

זו לא הפעם הראשונה שציוצים של מאסק בטוויטר על מטבעות הקריפטו משפיעים על השוק. אחרי הציוצים שבעיקר הקפיצו את שווי המטבעות, התהפך מאסק בחודש שעבר כשהודיע בציוץ כי יצנית המכוניות החשמליות תפסיק לקבל תשלומים בביטקוין, בשל חשש מצריכת האנרגיה הגבוהה הנדרשת לכריית המטבעות. שוק מטבעות הקריפטו איבד מאות מיליארדי דולרים מהשווי שלו בתוך יום אחד בלבד, בעקבות הציוץ. 

רבים מבין תומכי הביטקוין מאמינים שהוא יכול לשמש כהשקעת מקלט בטוח נגד אינפלציה. המתנגדים טוענים שמדובר בבועה ספקולטיבית שעומדת להתפוצץ. 

בתוך כך, השבוע התקיים במיאמי כנס בנושא מטבעות קריפטו, שבו השתתפו אלפי משקיעי ביטקוין. ראש העיר פרנסס סוארס, שנחשב בעצמו לתומך בביטקוין אמר כי העיר "בוחנת ברצינות" את האפשרות לשלם לעובדים במטבעות קריפטו. מנגד, אנדרי קוסטין, יו"ר הבנק הרוסי VTB אמר בריאיון לאתר CNBC כי לדעתו קריפטו הוא כסף מזויף. "אף ממשלה לא תקבל אותו כי הוא לא נמצא תחת שום פיקוח ממשלתי", הוסיף. "הם לא יכולים לשלוט בו". 

הדברים הללו מצטרפים להלך הרוח בסין, שהודיעה במאי על הגבלה אפשרית של כריית המטבע בשטחה. כשבמקביל, סגן ראש הממשלה הסיני Liu He קרא להגביר את הרגולציה על שוק המטבעות הדיגיטליים: "הכרחי למשול ביד חזקה על אופן כריית הביטקוין ואופי המסחר בקריפטו בכלל, ולהיות נחושים למנוע זליגה של סיכונים שמחוללים משקיעים עצמאיים לסביבה כולה", אמר. 

יומיים קודם לכן הנחית הבנק המרכזי בסין (People’s Bank of China) את המכה הכואבת ביותר, שם הודיעו כי השימוש במטבעות וירטואליים כחלק מהמסחר במדינה אסור, מכיוון שהם אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. ההכרזה של הבנק הסיני הובילה למחיקה של טריליון דולר משווי שוק מטבעות הקריפטו, ביום אחד.

גם במערב לא כולם מתלהבים: ארצות הברית תרמה אף היא את חלקה בנפילות של שוק הקריפטו בחודש מאי, עם הודעת משרד האוצר כי יערב את מס הכנסה - ישית מיסוי על כל תשלום בקריפטו של מעל ל-10 אלף דולר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות