אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הכנסת יריב לוין יודיע על ממשלת לפיד-בנט ביום שני צילום: דוברות הכנסת - יניב נדב

יו"ר הכנסת יריב לוין יודיע על ממשלת לפיד-בנט ביום שני

בצל החשש בגוש השינוי מניסיונות עיכוב של יריב לוין מהליכוד, יו"ר הכנסת הודיע כי יעביר את הודעת לפיד שעלה בידו להרכיב ממשלה ביום שני הקרוב. מועד לאישור ממשלה טרם נקבע - לפיד ובנט ישוחחו עם לוין במוצאי השבת ויפעלו להקדמת ההשבעה, בצל מסע הלחצים הכבד של נתניהו לפירוק ימינה

04.06.2021, 19:54 | מורן אזולאי, ynet

יו"ר הכנסת יריב לוין מהליכוד הודיע הערב (יום ו') כי יעביר למליאת הכנסת ביום שני הקרוב את הודעתו של יאיר לפיד לנשיא המדינה, ולפיה עלה בידו להרכיב ממשלת רוטציה עם נפתלי בנט - שיכהן ראשון כראש ממשלה. 

מדובר במהלך טכני הנדרש לקראת ההצבעה על אישור הממשלה, והודעתו של לוין מגיעה על רקע חשש בגוש השינוי שהוא ינסה לעכב זאת. בהודעתו הדגיש לוין כי הישיבה ביום שני הקרוב של המליאה היא הראשונה שתתכנס לאחר הודעת לפיד כי הצליח להרכיב מממשלה. 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עם ח"כ תמר זנברג בכנסת, צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עם ח"כ תמר זנברג בכנסת | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עם ח"כ תמר זנברג בכנסת, צילום: אלכס קולומויסקי

לוין לא ציין מתי תתקיים ההצבעה עצמה על אישור הממשלה, ורק אמר כי "בהתאם למסגרת הזמנים הקבועה בחוק יסוד הממשלה, יקבע יו"ר הכנסת ישיבה לדיון ולהצבעה בדבר כינון ממשלה".

גוש השינוי שואף לקיים את השבעת הממשלה במועד הראשון האפשרי, בצל מסע הלחצים הכבד שמפעיל ראש הממשלה בנימין נתניהו בניסיון לסכל את סילוקו מהשלטון אחרי 12 שנים. 

נתניהו מקווה לפורר את סיעות ימינה של בנט או תקווה חדשה של גדעון סער, ולשכנע בהן אנשי ימין לא לתמוך בממשלה בשותפות עם מפלגות מהשמאל או מפלגת רע"מ הערבית.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות