אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: אישור חירום לחיסון סינובק עבור בני 17-3 צילום: רויטרס

סין: אישור חירום לחיסון סינובק עבור בני 17-3

לפי הודעת החברה הסינית, תופעות הלוואי של חיסון הקורונה שפיתחה הן קלות בלבד בגילאים אילו; במקביל, החברה עורכת ניסוי במתן מנה שלישית של החיסון, ועולה כי מי שקיבלו אותה מפתחים רמה גבוהה של נוגדנים

05.06.2021, 10:08 | חדשות חוץ

ממשלת סין נתנה העניקה אישור לשימוש חירום בחיסון הקורונה של חברת סינובק ביוטק המקומית, וזאת עבור ילדים ונערים בגילאי 17-3, כך הודיע יו"ר החברה ין וויידונג ( Yin Weidong) אתמול (ו'). השבוע העניק ארגון הבריאות העולמי אישור לשימוש בחיסון זה, זאת במטרה להפנותו בין היתר לשימוש במדינות מתפתחות שסובלות ממחסור בחיסוני קורונה. 


קראו עוד בכלכליסט:


מבצע החיסונים של סין, במסגרתו ניתנו עד כה 723 מיליון מנות חיסון, פתוח נכון להיום רק למחוסנים מגיל 18. ין אמר שהחיסון של החברה שלו יינתן לצעירים לאחר שרשויות הבריאות במדינה ינסחו אסטרטגיה חיסונית עבורם. הוא אמר שלקטינים יש עדיפות נמוכה לקבלת החיסון לעומת מבוגרים, שעומדים בפני סכנות של תסמינים חריפים לאחר ההדבקה. 


משלוח של חיסוני סינובק, צילום: איי פי משלוח של חיסוני סינובק | צילום: איי פי משלוח של חיסוני סינובק, צילום: איי פי


תוצאות ראשוניות מהניסויים משלבים 1 ו-2 הראו שהחיסון של סינובק מביא לתגובה חיסונית במשתתפים בגילאי 17-3, ותופעות הלוואי שלו קלות ברובן. חברת סינופארם שבבעלות המדינה, אשר מציעה שני חיסונים בטכנולוגיה דומה לזו של סינובק, ביקשה גם היא אישור לשימוש בחיסון שלה בגילאים אלו. חיסון של חברת CanSino Biologics שמשתמש בטכניקה אחרת, נכנס לניסוי משלב שני שמשתתפים בו נסיינים בגילאי 6-17. 


החיסון של סינובק, צילום: רויטרס החיסון של סינובק | צילום: רויטרס החיסון של סינובק, צילום: רויטרס


סינובק השלימה גם ניסוי משלב שני בו ניתנה למשתתפים מנה שלישית של החיסון, לדברי ין. הוא אמר עוד כי המשתתפים שקיבלו אותה ייצרו פי 10 נוגדנים ביחס לרמתם הקודמת תוך שבוע מקבלת המנה השלישית, ופי 20 תוך שבועיים. ין הזהיר מכך שסינובק עדיין צריכה להשלים מעקב ארוך טווח של רמות הנוגדנים לפני שתוכל להמליץ לרשויות לגבי מועד מתן המנה השלישית.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות