אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזר שר מוכר ולוביסט נעצרו בפרשת שוחד ומרמה חדשה אבי מועלם

עוזר שר מוכר ולוביסט נעצרו בפרשת שוחד ומרמה חדשה

יאח"ה עצרה הבוקר לחקירה ארבעה חשודים, ובהם עוזר בכיר של שר מכהן, עובד ציבור לשעבר, מנהל חברה מתחום הרפואה ולוביסט בפרשה במסגרתה נחקר חשד לפיו עוזר השר פעל לקידום אינטרסים של חברות מסחריות גדולות. החשדות נגד הנחקרים הם לשוחד, מרמה והפרת אמונים

06.06.2021, 15:22 | עמיר קורץ

חקירת שחיתות חדשה הפכה הבוקר לגלויה עם מעצר של ארבעה חשודים לחקירה באזהרה בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועיכובם של חשודים נוספים. בין העצורים גם עובד ציבור, המשמש כעוזר של שר מכהן, עובד ציבור לשעבר, מנהל מתחום הרפואה ולוביסט. 

בשעה הקרובה יחלו בבית משפט השלום בראשון לציון דיוני הארכות מעצרם של ארבעת החשודים שנעצרו הבוקר.

פרשת שוחד חדשה, שאטרסטוק פרשת שוחד חדשה | שאטרסטוק פרשת שוחד חדשה, שאטרסטוק

המשטרה חושדת כי עובד הציבור פעל לכאורה במספר הזדמנויות ביחד עם המעורבים האחרים "ממניעים של בצע כסף לקידום ושימור אינטרסים של חברות מסחריות גדולות במשק, תוך ניצול מעמדו ובניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי".

אחרי תקופה ארוכה של חקירה סמויה, המלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות, הבוקר פשטו חוקרי יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה)  בלהב 433 במשטרה על בתיהם ומשרדיהם של החשודים וביצעו חיפושים ותפיסת מסמכים. 

עובד הציבור שנעצר בפרשה אינו עוד עוזר לשר או יועץ רגיל, אלא נחשב לאדם בעל השפעה רבה וקרבה מיוחדת לשר, ולמעשה משמש זה שנים כגורם דרכו ניתן להגיע לשר ולקדם מהלכים, והוא התפרסם בעצמו כדמות חזקה במיוחד במסדרונות הפוליטיים. העוזר אף בעל חיבור ישיר לראש הממשלה ומקושר לפוליטיקאים, לרבנים ולאנשי עסקים. 

הלוביסט שנעצר משמש כמנהל בכיר באחת מחברות הלובינג הגדולות בארץ, בעלת מגוון גדול של לקוחות מהבכירים במשק. עובד הציבור לשעבר שנעצר שימש בעבר כעוזרו של אותו שר, ונחשב היום למקושר מאוד במסדרונות הפוליטיים. 

מהמשטרה נמסר: "החשודים הובאו לחקירה במשטרה, ובמהלך היום, ככל שיידרש מבחינה חקירתית, יובאו לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות