אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התובלה הימית לוהטת: ETGA מזנקת ב-22% ביומה הראשון בבורסה צילום: בלומברג

התובלה הימית לוהטת: ETGA מזנקת ב-22% ביומה הראשון בבורסה

חברת הלוגיסטיקה מטפסת לשווי שוק של 490 מיליון שקל, אחרי שגייסה בחמישי 130 מיליון שקל בהשתתפות כמה גופים מוסדיים גדולים - בהם כלל ביטוח, הפניקס ובית ההשקעות מור

06.06.2021, 15:09 | חזי שטרנליכט

חברת אי.טי.ג'י.איי (ETGA) מזנקת ב-22% ביום המסחר הראשון שלה בבורסת תל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט:

חברת הלוגיסטיקה להובלה ימית ואווירית מטפסת היום (א') לשווי שוק של 490 מיליון שקל לעומת שווי של 400 מיליון שקל שנקבע בהנפקה.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

החברה גייסה 130 מיליון שקל, ולכלכליסט נודע כי בגיוס השתתפו גופים מוסדיים בולטים, בהם חברת הביטוח כלל והפניקס ובית ההשקעות מור.

ETGA נשלטת על ידי חברת ההשקעות DBSI, ואחד מבעליה – ברק דותן, שמחזיקים ביחד ב-40.6% מהון המניות של החברה. 

בעלי מניות נוספים הם משקי הקיבוצים שמחזיקים ב-30.45% מהון המניות של החברה. DBSI היא חברת השקעות בשליטת ברק דותן ויוסי בן שלום שבין השקעותיה המוצלחות בעבר היו חברות כגון פוינטר, ראדא וטלדור.

ביום חמישי השלימה ETGA את ההנפקה. החברה מתמחה בתחום השילוח והלוגיסטיקה עם דגש על סחר בינלאומי ושינוע מוצרים וסחורות ליעדים שונים ברחבי העולם.  כמו כן יש לה פעילות מימונית שמעמיד מימון חוץ-בנקאי. 

בתחום הלוגיסטיקה לחברה התמחות מיוחדת והינה מהמובילות בתחום הצומח של האחדת מטענים (LCL), המבוצעת על ידי החברה-הבת אלדן. החברה מספקת פתרון לוגיסטי עבור יבואנים ויצואנים המעוניינים לשלוח סחורה שאינה מגיעה לכדי מכולה שלמה. 

בתחום המימון החוץ-בנקאי פועלת ETGA באמצעות חברת תואם.

במסגרת הגיוס נרשמו ביקושים של כ-215 מיליון שקל והחברה בחרה לגייס סך של כ-130 מיליון שקל במניות, לפי שווי של כ-400 מיליון שקל אחרי הכסף. את ההנפקה הובילה ברק קפיטל חיתום.

ברק דותן, יו"ר ETGA, ציין עם השלמת ההנפקה כי "אנו גאים בכך שגופים מוסדיים מהשורה הראשונה בישראל בחרו להשקיע בנו. החברה תמשיך לפעול להגדלת השירותים המוצעים ללקוחותיה, הן באמצעות גידול אורגני והן באמצעות מיזוגים ורכישות כפי שעשתה מאז כניסתנו לחברה". 

לירן יעקבסברג, מנכ"ל ETGA, הוסיף כי "אסטרטגיית החברה המתמקדת בהתרחבות בתחומי הפעילות הקיימים ובתחומים משיקים, לצד ייזום פעילויות חדשות ורכישת חברות, מוכיחה את עצמה. אנו בוחנים כל העת הזדמנויות עסקיות נוספות למימוש האסטרטגיה שלנו".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות