אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדיוי בדרך לעימות משפטי מול חברת האי-קומרס שהקים לארי קינג צילום: גטי אימג'ס

מדיוי בדרך לעימות משפטי מול חברת האי-קומרס שהקים לארי קינג

חברת SHI, שאותה הקים המגיש האגדי מ-CNN שמת לפני חודשיים מקורונה - שיגרה מכתב התראה לפני נקיטת הליכים נגד חברת מוצרי הקנאביס שנסחרת בת"א; על פי המכתב, מדיוי היתה מחויבת לפי הסכם להשקיע בחברה, אך התחרטה; כמו כן, מדיוי דיווחה לבורסה על הסכם ההשקעה רק לאחר 14 חודשים ממעמד החתימה

07.06.2021, 14:40 | גולן חזני

חברת מדיוי תראפיוטיק, העוסקת במוצרי קנאביס, ומתכננת להתמזג עם חברת האנרגיה הירוקה סטורג', בדרך לעימות משפטי עם חברת SHI.


קראו עוד בכלכליסט:


מדיוי ביצעה חריגה כשדיווחה לבורסה רק החודש על הסכם השקעה ב-2020 שלא התקיים. הדיווח היחיד שלה, ב-3 ביוני, 14 חודשים אחרי החתימה, יצא בעקבות מכתב איום בתביעה שקיבלה.


מנחם כהן, בעל השליטה ומנכ"ל מדיוי מנחם כהן, בעל השליטה ומנכ"ל מדיוי מנחם כהן, בעל השליטה ומנכ"ל מדיוי


בפברואר 2020 דיווחה מדיוי על הסכם להשקעה של 4 מיליון דולר בחברת SHI, פלטפורמת מסחר מקוון שבבעלות כתב הטלוויזיה האמריקאי לארי קינג (שלפני חודשיים מת מקורונה) והישראלי ניב יעקובי, שניהל עבור קינג את עסקיו. עם מותו של קינג הועברו המניות לבנו הבכור.

על פי ההסכם,  מדיוי היתה אמורה להשקיע סך של 2 מיליון דולר ב-SHI בתוך 14 ימים ממועד קבלת אישור הדירקטוריון ולקבל 25% מהמניות. 60 יום לאחר הסגירה הראשונה היתה אמורה להשקיע 2 מיליון דולר נוספים ולהחזיק בסך של 45% מהמניות. על ההסכם חתם בעל השליטה ומנכ"ל מדיוי מנחם כהן, שאליו מופנות הטענות.

חברת SHI ויעקובי שיגרו מכתב התראה לפני נקיטת הליכים למדיוי ולמנכ"ל שלה כהן. במכתב שנשלח באמצעות משרד עו"ד גרוס טוענת SHI כי "כהן נקט לאורך כל הדרך במצגי שווא. מצגים אלו החלו כאשר מר כהן כיתת רגליו 3 פעמים (!) לארה"ב. בשני מקרים מתוך ה-3 התעקש מר כהן להיפגש עם מר קינג וזאת על מנת להביע רצינותו לעסקה. לא זו אף זו, אלא שמר כהן התחייב חזור ושוב כי היה ומסיבה כלשהי הדירקטוריון לא יאשר את העסקה, הרי שהוא עצמו ייכנס בנעלי מדיוי ויקיים את העסקה כדבעי – ודוק, התחייבות זו עלתה אפוא על כתב ואף קיימת הקלטה ומר כהן לא יוכל להכחיש".

במכתב מציין יעקובי כי כהן התחרט בשלב מסוים וטען כי לא ידע על מה הוא חותם, אולם חזר בו מהסתייגות זו ואישר את תוקף ההתחייבות. כהן טען בשלב מסוים, לדברי יעקובי, כי על החברה לגייס הון לפני ביצוע העסקה.

בכל שלב של המגעים מדיוי התנתה את העסקה באישור הדירקטוריון, וזה לא ניתן. לאחר שיעקובי איים בנקיטת הליכים, דיווחה מדיוי לראשונה לבורסה, מאז נחתם ההסכם שלווה בידיעות נרחבות בתקשורת בתחילת 2020, כי התקבל מכתב התראה מ-SHI, וכי "החברה דוחה את כל טענות SHI מאחר שהסכם ההשקעה על פי הוראותיו הברורות מותנה באישור דירקטוריון מדיוי. משום שדירקטוריון מדיוי דחה את אפשרות ביצוע עסקת ההשקעה, ההסכם, ככל שהוא נוגע לחברה, לא נכנס לתוקף".

יצוי כי בראש החברה הממוזגת של מדיוי וסטורג' אמור לעמוד הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט.

מנחם כהן אמר בתגובה כי מדיוי דיווחה ל-SHI באופן שוטף שהדירקטוריון לא מאשר את העסקה עד להשלמת פרטים בסיסיים שרק יתחילו את בדיקות הנאותות.

כהן: "ביקשנו לבסס את נושא הטענה כי לארי קינג עצמו מחוב לעסקה ולבצע סרטוני פרסומת לחברה ולאתר שיקום. תוך כדי התקדמות פרצה הקורונה (מרץ 2020), שבמהלכה ננעלתי בביתי למשך חודשיים ולא ניתן היה לקדם תהליכים מעבר לים. שוחחנו עם נציגי SHI והסברנו את עמדתנו. עלו הצעות לשינוי מתווה לאור המצב העולמי הדרמטי וכל הצעה שעלתה נבחנה אצלם במשך ימים ארוכים. וכך נמרח התהליך".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות