אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפוי לאישור מחר: שכר טרחה של 12 מיליון שקל למפרק אי.די.בי צילום: עמית שעל

צפוי לאישור מחר: שכר טרחה של 12 מיליון שקל למפרק אי.די.בי

בישיבת זום שיקיימו מחר מחזיקי אג"ח אי.די.בי יידון שכר הטרחה של נאמן אי.די.בי פיתוח מטעם בית המשפט - עו"ד אופיר נאור; השכר שמבקש נאור, אם יאושר, ישולם על חשבון מחזיקי סדרה ט' של אג"ח אי.די.בי; בעוד מוסדיים שונים מתנגדים לתשלום, קרנות הגידור שמחזיקות בכמות הגדולה ביותר של סדרה ט', קרן ברוש וקרן אלפא, תומכות בדרישתו של נאור

07.06.2021, 20:36 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי יתכנסו מחר לישיבת זום בנוגע לאישור שכר הטרחה של נאמן אי.די.בי פיתוח מטעם בית המשפט, עו"ד אופיר נאור.


קראו עוד בכלכליסט:


השכר שמבקש נאור, שישולם על חשבון מחזיקי סדרה ט' של אג"ח אי.די.בי, עומד על 12 מיליון שקל לפחות, סכום שיכול לגדול במקרה של הצלחה בתביעות נגד הדירקטורים בחברה.


מפרק אי.די.בי, עו"ד אופיר נאור, צילום: עמית שעל מפרק אי.די.בי, עו"ד אופיר נאור | צילום: עמית שעל מפרק אי.די.בי, עו"ד אופיר נאור, צילום: עמית שעל


בתוך כך גופים מוסדיים שונים מתנגדים לתשלום לנאור. הם טוענים כי לאור העובדה שמרבית מכירות מניות דסק"ש נעשו בידי רענן קליר ואלון בנימיני (כונסי הנכסים של סדרה יד'), הרי שעבור מכירה חלקית של מניות אלה (12%), מכירת השליטה במודיעין אנרגיה וישראייר איננה מצדיקה תשלום סכום כה גדול.

קופת אי.די.בי אמורה לכלול כ-400 מיליון שקל לפחות לאחר המימושים של הנכסים השונים, ונאור מנהל מגעים למכור את השליטה באי.די.בי פיתוח. 

למרות ההתנגדות של חלק מהמוסדיים, נראה כי הסיכוי שהשכר יאושר - גבוה. זאת לאור העובדה ששתי קרנות הגידור שמחזיקות בכמות הגדולה ביותר של איגרות חוב בסדרה ט', קרן ברוש וקרן אלפא, תומכות בדרישה של נאור. 

התמיכה לא נעשית מתוך אמונה כי הסכום ראוי, אלא מתוך הבנה כי הסיכוי לקבל בהליך משפטי סכום נמוך יותר כשכר טרחה איננו גבוה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות