אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלי ההדף של הקורונה: אושרו מענקים לעצמאים למאי-יוני צילום: עמית שאבי

גלי ההדף של הקורונה: אושרו מענקים לעצמאים למאי-יוני

מענקי הסיוע ומענקי ההשתתפות בהוצאות קבועות יהיו בשיעור של 50% מאלה שניתנו בתקופות קודמות, שכן יש עצמאים שטרם התאוששו מהמשבר

09.06.2021, 12:40 | שלמה טייטלבאום

בדיון קצרצר בוועדת הכספים אושרו הארכת מענקי הסיוע לעצמאים ומענקי ההשתתפות עבור הוצאות קבועות. המענקים יהיו בהיקף של 50% מהמענקים שהתקבלו בתקופות הקודמות.

קראו עוד בכלכליסט:


מענקי העצמאים ניתנים למי שחווה ירידה של 40% במחזור ההכנסות שלו לעומת שנת 2019. גובה המענק יהיה שווה ל-35% מהכנסתו הממוצעת לחודשיים. בדברי ההסבר שנשלחו לוועדת הכספים צוין כי למרות התאוששות המשק, יש עוסקים שעדיין חווים את השלכות נגיף הקורונה.


דיון בוועדת הכספים, צילום: ערוץ הכנסת דיון בוועדת הכספים | צילום: ערוץ הכנסת דיון בוועדת הכספים, צילום: ערוץ הכנסת

מענק הוצאות קבועות ניתן לעסקים שחוו ירידה משמעותית במחזור העסקאות (25% לעסקים שמחזורם עד 100 מיליון שקל, 40% לעסקים שמחזורם עד 200 מיליון שקל ו-60% לעסקים שמחזורם עד 400 מיליון שקל). 

עצמאי שזכאי למענק הוצאות קבועות זכאי גם לפטור מהארנונה, או ליתר דיוק להנחה בשיעור של 95% בארנונה.

בתחילת השבוע עברה החלטת ממשלה המאפשרת גם לעסקים על מחזור של יותר מ-400 מיליון שקל לקבל את ההנחה בארנונה, אף שאינם זכאים למענק הוצאות קבועות, ובתנאי שההנחה אינה עולה על 5 מיליון שקל. 

כמו כן, החלטת הממשלה מאפשרת גם לעסקים חדשים, שהוקמו אחרי פרוץ מגפת הקורונה, לזכות בפטור מתשלומי ארנונה. העלות התקציבית של הרחבות אלה עומדת על כ-90 מילון שקל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות