אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התייקרות הביצים מקבלת רוח גבית מהמדינה צילום: Natalie Rhea Riggs / Unsplash

התייקרות הביצים מקבלת רוח גבית מהמדינה

ועדת המחירים המשותפת למשרדי החקלאות והאוצר המליצה על עדכון המחיר המפוקח. תריסר ביצים צפויות לעלות 13.10-11.15 שקלים, תלוי בגודלן - התייקרות של 6.8%

09.06.2021, 13:05 | נורית קדוש

גל עליות המחירים בשוק המזון מקבל חיזוק מהמדינה. משרד החקלאות פרסם טיוטא להערות הציבור, העוסקת בהעלאת מחירי ביצי המאכל, המצויות תחת צו הפיקוח על המחירים. על פי טיוטת הצו, צפויים מחירי הביצים לעלות בכ-6.8%. מחיר תריסר ביצים בגודל אקסטרא לארג' יעלה ל-13.10 שקל, אריזת לארג׳ תעלה 12.05 שקל וביצים בגודל מדיום יעלו 11.15 שקל.

קראו עוד בכלכליסט:


במשרד הסבירו כי באחרונה דנה ועדת המחירים המשותפת למשרדי החקלאות ופיתוח הכפר והאוצר בעדכון המחיר המפוקח לביצי מאכל, וביצעה חישוב - ולפיו המליצה על עדכון המחירים.

מדובר במהלך שני שמקדמים משרדי האוצר והחקלאות להעלאת מחירים לצרכן. כפי שנחשף בכלכליסט בחודש שעבר, ועדת המחירים, האחראית לגבש המלצות לגבי העלאת או הורדת מחירי מוצרים שנמצאים תחת צו הפיקוח על המחירים, דנה בהעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח. זאת, למרות שהמחלבות לא פנו בבקשה להעלאת מחירים.


שר האוצר ישראל כץ, קובי קואנקס שר האוצר ישראל כץ | קובי קואנקס שר האוצר ישראל כץ, קובי קואנקס


הוועדה, הכפופה למשרדי החקלאות והאוצר, דנה בנושא מיוזמתה, ובכך מובילה המדינה, באמצעות משרד האוצר, להרחבת גל ההתייקרויות הצפוי בענף. 

במקביל, בוחנת חברת שטראוס העלאת מחירים, בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם והשינוע. חברת דיפלומט, שהצהירה כי היא בוחנת זאת, כבר העלתה את המחירים של מותג החיתולים פמפרס. זאת אחרי שקימברלי קלארק, המוכרת כחוגלה, המשווקת חיתולים ומגבונים של האגיס ומוצרי נייר רבים, העלתה מחירים בשיעור של עד 7.4%.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות